Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor Kulübü - Antalyaspor Kulübü 4-1 (2-1)

5 maja w Izmir odbył się pojedynek 31. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Göztepe Spor i Antalyasporu. Mecz zakończył się zwycięstwem Göztepe Spor 4-1.

31. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-05-05 15:00 | Stadion: Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu | Arbiter: M. Kalkavan
M. Erdinc 18'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 starć zespół Antalyasporu wygrał 10 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Göztepe Spor w 11. minucie spotkania, gdy Serdar Gürler zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 18. minucie Mevlut Erdinc wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć strzelonych goli. Asystę przy bramce zaliczył Aly Cissokho.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Göztepe Spor w 35. minucie spotkania, gdy Deniz Kadah strzelił z karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 55. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 58. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Charles z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 55. minucie.

W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ondrzejowi Czelustce z Antalyasporu. Kibice Antalyasporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Doğukana Sinika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Fredy.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Deniz Kadah z Göztepe Spor.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy Serdar Gürler po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-1. Sytuację bramkową stworzył Castro.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amiltona, piłkarza gości. W tej samej minucie Amilton został zastąpiony przez Jeana Drole'a. Chwilę później trener Göztepe Spor postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Halila Akbunara. Na boisko wszedł Yoan Gouffran, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 78. minucie Mevlut Erdinc został zmieniony przez Souleymane'a Doukarę, co miało wzmocnić zespół Antalyasporu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Castro na Alpaslana Öztürka w 87. minucie oraz Serdara Gürlera na Celsa Borgesa w tej samej minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Alfredo Kulembe Ribeiro
 11′, 72′ Serdar Gürler
Hakan Özmert
Cameron Jerome
Mevlut Erdinc  18′
 35′ (k.), 66′ (k.) Deniz Kadah