Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Galatasaray Stambuł - Besiktas Stambuł 2-0 (1-0)

W meczu 31. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 5 maja, zespół Galatasaray wygrał z Besiktasem 2-0 (1-0).

Fernando 54'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 269 pojedynków jedenastka Galatasaray wygrała 100 razy i zanotowała 87 porażek oraz 82 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 19. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Besiktasu i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 44. minucie spotkania, gdy Henry Chukwuemeka strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Fernando.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Gokhanowi Gonulowi i Ademowi Ljajiciowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Galatasaray.

W 54. minucie w jedenastce Besiktasu doszło do zmiany. Adriano wszedł za Gokhana Gonula.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Galatasaray, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Fernando.

W 57. minucie Caner Erkin został zastąpiony przez Ricarda Quaresmę. Kibice Besiktasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shinjego Kagawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dorukhan Toköz. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Selçuk Inan, a murawę opuścił Ryan Donk.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Henry'ego Chukwuemekę z Galatasaray, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Shinjego Kagawę z drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Emre Akbaba, Martin Linnes, a na ich miejsce weszli Sofiane Feghouli, Henry Chukwuemeka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Jeremain Lens19′
42′ Younès Belhanda
Atiba Hutchinson
Ryan Donk
Dorukhan Toköz
 54′ Francisco Fernando
Necip Uysal
Mbaye Diagne
Burak Yilmaz
 44′ 82′ Henry Chukwuemeka Onyekuru