Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Kasımpaşa Spor Kulübü 3-2 (1-2)

W spotkaniu 31. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 9 lipca, jedenastka Besiktasu wygrała z Kasimpaşą Spor 3-2 (1-2). Mecz odbył się na Vodafone Park w Stambule.

F. Koita 21',29'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 72 razy. Zespół Besiktasu wygrał aż 55 razy, zremisował 12, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Tyler Boyd wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, zdobywając bramkę w siódmej minucie starcia. Przy zdobyciu bramki pomagał Caner Erkin.

Chwilę później trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 12. minucie na plac gry wszedł Güven Yalçın, a murawę opuścił Burak Yilmaz. Güven Yalçın spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

Jedenastka Kasimpaşy Spor nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Bengali-Fodé Koita. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Mame Thiam.

W 29. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bengali-Fodé Koita z Kasimpaşy Spor. Bramka padła po podaniu Harisa Hajradinovicia.

W 33. minucie kartką został ukarany Gokhan Gonul, zawodnik gospodarzy. W 37. minucie Gokhan Gonul został zmieniony przez Kevina-Prince'a Boatenga. W 40. minucie kartkę dostał Bengali-Fodé Koita z zespołu gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Kasimpaşy Spor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yusufa Erdogana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Bengali-Fodé Koita.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła wyrównująca bramka w tym spotkaniu. Gola na 2-2 w pierwszych minutach drugiej połowy strzelił Kevin-Prince Boateng. Asystę przy bramce zaliczył Jeremain Lens.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Besiktas: Atibie Hutchinson w 63. i Necipowi Uysalowi w 81. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik ustalił Güven Yalçın. Sytuację bramkową stworzył Víctor Ruíz.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Anıl Koç wszedł za Mickaëla Tirpana. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Oussama Haddadi
33′ 37′ Gokhan Gonul
Haris Hajradinović78′
63′ 80′ Atiba Hutchinson
Aytaç Kara
Jeremain Lens
David Pavelka67′
12′ Burak Yilmaz
Ricardo Quaresma67′
 7′ Tyler Boyd
Anıl Koç90′
80′ 81′ Necip Uysal
Dieumerci Ndongala67′
Kartal Kayra Yılmaz
Loret Sadiku78′
37′  49′ Kevin-Prince Boateng
Tarkan Serbest67′
12′  90′ Güven Yalçın
Gerard Bi Goua Gohou

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Kasimpaşy Spor przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Kasimpaşy Spor w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.