Liga turecka - 31. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Galatasaray Stambuł 4-1 (2-1)

W pojedynku 31. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 8 lipca, jedenastka Alanyasporu wygrała z Galatasaray 4-1 (2-1). Starcie odbyło się na Bahçeşehir Okulları Stadyumu.

A. Büyük 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Galatasaray wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach drużyna Galatasaray próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez zespół Alanyasporu w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Papiss Cissé. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste pierwsze trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Efecan Karaca.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Alanyasporu w 45. minucie spotkania, gdy Papiss Cissé zdobył drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W czwartej minucie doliczonego czasu gola kontaktowego strzelił Adem Büyük. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Younès Belhanda.

W 57. minucie Salih Uçan zastąpił Emmanouila Siopisa. Trener Alanyasporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juniora Fernandesa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Onur Bulut. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić trzeciego gola.

W 71. minucie Efecan Karaca został zmieniony przez Emircana Altıntaşa, co miało wzmocnić drużynę Alanyasporu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mariana na Şenera Ozbayraklego. W 77. minucie kartkę dostał Ceyhun Gülselam, piłkarz Alanyasporu. Chwilę później trener Galatasaray postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Jimmy Durmaz, a murawę opuścił Ömer Bayram.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Alanyasporu doszło do zmiany. Mustafa Pektemek wszedł za Papissa Cisségo.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 89. minucie wynik na 3-1 podwyższył Anastasios Bakasetas. Asystę przy golu zaliczył Junior Fernandes.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę otrzymał Younès Belhanda z Galatasaray.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Cztery minuty później wynik ustalił Mustafa Pektemek. Bramka padła po podaniu Juanfrana.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Martin Linnes
58′ Onur Bulut
Emre Akbaba
77′ Ceyhun Gülselam
Taylan Antalyalı
71′ Efecan Karaca
Younès Belhanda90′
57′ Salih Uçan
Ryan Donk
 43′, 45′ 88′ Papiss Demba Cissé
Jean Michaël Seri
 89′ Anastasios Bakasetas
Şener Ozbayrakli80′
71′ Emircan Altıntaş
Jimmy Durmaz80′
Musa Çağıran
Selçuk Inan
Umut Güneş
Yunus Akgün
57′ Emmanouil Siopis
Jesse Tamunobaraboye Sekidika
58′ Junior Fernandes

88′  90′ Mustafa Pektemek

Przewaga drużyny Galatasaray w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Galatasaray w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.