Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Yeni Malatya - Gençlerbirligi 0-0

W spotkaniu 30. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 4 lipca, jedenastka Yeni Malatya zremisowała z Gençlerbirligi 0-0. Mecz odbył się na Yeni Malatya Stadyumu.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-04 17:30 | Stadion: Yeni Malatya Stadyumu | Arbiter: A. Bitigen
Yeni Malatya Spor Kulübü
Gençlerbirligi Ankara
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Yeni Malatya wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 18. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Yeni Malatya: Youssoufowi Ndayishimiyemu i Muratowi Yıldırımowi.

Na drugą połowę drużyna Yeni Malatya wyszła w zmienionym składzie, za Youssoufa Ndayishimiyego wszedł Robin Yalçın. Między 57. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Yeni Malatya i jedną drużynie przeciwnej.

W 76. minucie Murat Yıldırım został zastąpiony przez Viðara Kjartanssona. W tej samej minucie trener Gençlerbirligi postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mats Seuntjens, a murawę opuścił Floyd Ayité. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku w zespole Yeni Malatya doszło do zmiany. Rémi Walter wszedł za Mitchella Donalda.

Kibice Yeni Malatya nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ahmeda Ildıza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Moryké Fofana. W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Gençlerbirligi: Sami Altıparmak, Pierre-Yves Polomat, a na ich miejsce weszli Sefa Yilmaz, Berat Özdemir. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę dostał Berat Özdemir, piłkarz Gençlerbirligi.

Kristoffer Nordfeldt
62′ Issam Chebake
Flavio da Silva Ramos
Teenage Lingani Hadebe
Erdem Özgenç
57′ Arturo Rafael Mina Meza
Halil İbrahim Pehlivan
Karim Hafez Ramadan
Zargo Touré
Afriyie Acquah
Berat Ayberk Özdemir90′ 90′
88′ Mitchell Glenn Donald
Fabricio Santos de Jesus
18′ 46′ Youssouf Ndayishimiye
Bogdan Sorin Stancu
18′ 76′ Murat Yıldırım
Floyd Ayité76′
59′ Umut Bulut
Daniel João Santos Candeias
88′ Moryké Fofana
Rahmetullah Berişbek
88′ Ahmed Ildız
Soner Dikmen
88′ Rémi Walter
Stéphane Sessègnon
46′ Robin Yalçın
Mats Seuntjens76′
76′ Viðar Örn Kjartansson
Sami Gökhan Altıparmak90′

İlker Karakaş

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół Yeni Malatya w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.