Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Kasımpaşa Spor Kulübü - Sivasspor Kulübü 0-0

5 lipca na Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu w Stambule odbył się mecz 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kasimpaşy Spor i Sivassporu. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-05 17:30 | Stadion: Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu | Arbiter: A. Karaoğlan
Kasımpaşa Spor Kulübü
Sivasspor Kulübü
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Sivassporu wygrał dziewięć razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcelowi Goianowi z Sivassporu. Była to 24. minuta starcia.

Drugą połowę zespół Sivassporu rozpoczął w zmienionym składzie, za Fernanda wszedł Arouna Kone. Na drugą połowę drużyna Kasimpaşy Spor wyszła w zmienionym składzie, za Harisa Hajradinovicia wszedł David Pavelka.

W 55. minucie żółtą kartkę dostał Florent Hadërgjonaj, zawodnik Kasimpaşy Spor. Trener Kasimpaşy Spor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yusufa Erdogana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Dieumerci Ndongala. W 59. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Zii Erdalowi z zespołu gości.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem czerwoną kartkę obejrzał Florent Hadërgjonaj, tym samym drużyna gospodarzy musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 79. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Davidowi Pavelce z Kasimpaşy Spor. W 82. minucie Bengali-Fodé Koita zastąpił Ricarda Quaresmę.

Chwilę później trener Sivassporu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Goiana. Na boisko wszedł Barış Yardımcı, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 86. minucie Mert Yandaş został zmieniony przez Erdoğana Yeşilyurta, a w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania za Mustaphę Yatabaré wszedł na boisko Petar Szkuletić, co miało wzmocnić zespół Sivassporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mame'a Thiama na Tomáša Břečkę.

Aaron Appindangoye
55′ 62′ Florent Hadërgjonaj
Marcelo Augusto Ferreira Teixeira24′ 85′
46′ Haris Hajradinović
Mert Hakan Yandaş86′
Aytaç Kara
Emre Kılınç
58′ Dieumerci Ndongala
Isaac Cofie
82′ Bengali-Fodé Koita
Fernando Andrade dos Santos46′
90′ Mame Baba Thiam
Mustapha Yatabaré90′
Fatih Öztürk
Ali Sasal Vural
90′ Tomáš Břečka
Muammer Zülfikar Yıldırım
İlhan Depe
Paul Papp
58′ Yusuf Erdogan
Barış Yardımcı85′
Dogucan Haspolat
Armin Đerlek
Anıl Koç
Furkan Sağman
46′ 79′ David Pavelka
Erdoğan Yeşilyurt86′
82′ Ricardo Quaresma
Arouna Kone46′
Tarkan Serbest
Petar Szkuletić90′
Gerard Bi Goua Gohou

Drużyna Sivassporu miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zespół Kasimpaşy Spor zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze Kasimpaşy Spor otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.