Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Galatasaray Stambuł - Trabzonspor Kulübü 1-3 (0-1)

W meczu 30. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 5 lipca, drużyna Galatasaray przegrała z Trabzonsporem 1-3 (0-1). Spotkanie odbyło się na Türk Telekom Stadyumu w Stambule.

A. Sørloth 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 117 pojedynków drużyna Galatasaray wygrała 54 razy i zanotowała 38 porażek oraz 25 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Saracchiego z Galatasaray, a w 30. minucie Manuela da Costę z drużyny przeciwnej.

W 32. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sofiane Feghouli osłabiając tym samym drużynę Galatasaray. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał Ryan Donk z zespołu gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Trabzonsporu otworzyli wynik. W 41. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Jose Sosa. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trabzonsporu.

Na drugą połowę zespół Galatasaray wyszedł w zmienionym składzie, za Mariana, Ömera Bayrama weszli Martin Linnes, Jesse Sekidika. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alexandra Soerlotha, piłkarza Trabzonsporu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Trabzonsporu, zdobywając kolejną bramkę. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Novak. W zdobyciu bramki pomógł Jose Sosa.

W 71. minucie Kamil Çörekçi został zmieniony przez Serkana Asana. W tej samej minucie w drużynie Trabzonsporu doszło do zmiany. Guilherme wszedł za Badou N'Diayego. Trener Trabzonsporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Doğana Erdoğana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Abdulkadir Parmak. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Galatasaray: Marcelo Saracchi, Younès Belhanda, Emre Akbaba, na ich miejsce weszli: Şener Ozbayrakli, Emin Bayram, Yunus Akgün. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jose Sosy, Caleba Ekubana zajęli: Anthony Nwakaeme, Bilal Başacıkoğlu. W doliczonej drugiej minucie spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Hüseyinowi Türkmenowi, zawodnikowi gości. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia gola kontaktowego strzelił z karnego Jean Seri.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trabzonsporu w 90. minucie spotkania, gdy Alexander Soerloth zdobył trzecią bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 21 strzelonych goli.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Uğurcan Çakır
46′ Ömer Bayram
Kamil Ahmet Çörekçi71′
Marcos do Nascimento Teixeira
Manuel Marouan da Costa Trinidade30′
46′ Mariano Ferreira Filho
Filip Novak  70′
18′ 77′ Marcelo Josemir Saracchi Pintos
Hüseyin Türkmen90′
83′ Emre Akbaba
Papa Alioune N'Diaye71′
Taylan Antalyalı
Abdülkadir Ömür
77′ Younès Belhanda
Abdulkadir Parmak77′
40′ Ryan Donk
Jose Ernesto Sosa  41′ (k.) 86′
32′ Sofiane Feghouli
Alexander Soerloth  90′ 63′
 90′ (k.) Jean Michaël Seri
Caleb Ekuban86′
Berk Balaban
Erce Kardeşler
77′ Emin Bayram
Serkan Asan71′
Ahmet Yilmaz Calik
Gastón Matías Campi
46′ Martin Linnes
Abdurrahim Dursun
77′ Şener Ozbayrakli
Manoel Messias Silva Carvalho
Jimmy Durmaz
Doğan Erdoğan77′
Selçuk Inan
Costa Marques Guilherme71′
83′ Yunus Akgün
Bilal Başacıkoğlu86′
46′ Jesse Tamunobaraboye Sekidika
Koray Kılınç

Anthony Nuatuzor Nwakaeme86′

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.