Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Trabzonspor Kulübü 1-1 (0-1)

27 kwietnia w Stambule odbył się pojedynek 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Trabzonsporu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-27 18:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: C. Çakιr
Fenerbahce Stambuł
Trabzonspor Kulübü
1
1
M. Valbuena 90'
Y. Yazıcı 16'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 113 spotkań drużyna Fenerbahce wygrała 45 razy i zanotowała 35 porażek oraz 33 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trabzonsporu w 16. minucie spotkania, gdy Yusuf Yazıcı zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Abdülkadir Ömür.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Fenerbahce: Martinowi Szkrtlowi w 21. i Soldadzie w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trabzonsporu.

Trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mathieu Valbuenę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Miha Zajc. Posunięcie trenera było słuszne. Mathieu Valbuenę zdobył wyrównującą bramkę w szóstej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Fenerbahce: Hasanowi Kaldırımowi w 57. i Sadıkowi Çiftpınarowi w 59. minucie.

W 66. minucie Andre Ayew został zmieniony przez Eljifa Elmasa. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sadık Çiftpınar osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 59. minucie. W 74. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Hüseyinowi Türkmenowi, piłkarzowi gości.

Chwilę później trener Trabzonsporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Caleb Ekuban, a murawę opuścił Yusuf Yazıcı. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter wręczył żółtą kartkę Abdulkadirowi Parmakowi z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Fenerbahce w końcu przyniosły efekt bramkowy. W szóstej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Mathieu Valbuena.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Uğurcan Çakır
59′ 71′ Sadık Çiftpınar
Seyed Majid Hosseini
Mauricio Isla
Filip Novak
57′ Hasan Ali Kaldırım
Joao Pereira
21′ Martin Szkrtel
Yusuf Yazıcı  16′
30′ Roberto Soldado
Caleb Ekuban
 90′ Mathieu Valbuena

Zawodnicy Fenerbahce obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast drużyna Trabzonsporu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.