Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Denizlispor - Gaziantep 0-1 (0-1)

3 lipca na Denizli Atatürk Stadyumu odbył się mecz 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Denizlisporu i Gaziantepu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gaziantepu 1-0.

G. Vural 24'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Denizlisporu wygrała aż 10 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mustafie Yumlu z Denizlisporu. Była to 17. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Guray Vural dla drużyny Gaziantepu. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Alexandru Maxim.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gaziantepu.

Na drugą połowę jedenastka Denizlisporu wyszła w zmienionym składzie, za Tiaga Lopesa wszedł Özgür Çek. W 53. minucie arbiter ukarał kartką Oğuza Yılmaza, zawodnika Denizlisporu.

Niedługo później trener Denizlisporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Sedat Şahintürk, a murawę opuścił Radosław Murawski. Po chwili trener Gaziantepu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Guraya Vurala. Na boisko wszedł Jefferson, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 78. minucie sędzia przyznał kartkę Kenanowi Özerowi z zespołu gości.

W 81. minucie za Oğuza Yılmaza wszedł Hadi Sacko. W drugiej połowie nie padły bramki.

Oğuz Ceylan
46′ Tiago Jorge Oliveira Lopes
Papiss Mison Djilobodji
Zeki Yavru
Jean-Armel Kana-Biyik
53′ 81′ Oğuz Yılmaz
Iraneuton Sousa Morais Junior
17′ Mustafa Yumlu
Alin Dorinel Tosca
Ismail Aissati
Kenan Özer78′ 90′
66′ Radosław Murawski
Alexandru Iulian Maxim88′
86′ Recep Niyaz
Paweł Olkowski
46′ Özgür Çek
Mehmet Erdem Uğurlu
Muhammet Özkal
Ulaş Zengin
Marc Kibong Mbamba
Kubilay Aktaş
86′ Ogenyi Onazi
Yussif Raman Chibsah
Isaac Sackey
Jefferson Nogueira Junior73′
Olcay Sahan
Bartłomiej Pawłowski90′
66′ Sedat Şahintürk
Furkan Soyalp88′
81′ Hadi Sacko
Muğdat Çelik88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Denizlisporu, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.