Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Çaykur - Sivasspor 0-0

W meczu 30. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 27 kwietnia, jedenastka Çaykur zremisowała z Sivassporem 0-0.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-27 15:00 | Stadion: Çaykur Didi Stadyumu | Arbiter: H. Ozkahya
Çaykur Rize Spor Kulübü
Sivasspor Kulübü
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół Çaykur wygrał 13 razy i zanotował 11 porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Hakan Arslan, piłkarz Sivassporu.

W 27. minucie w zespole Çaykur doszło do zmiany. Aminu Umar wszedł za Aatifa Chahechouhego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał David Braz z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Po godzinie gry kartką został ukarany Chidozie Collins, zawodnik gospodarzy. Trener Sivassporu postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Emre Kılınça i na pole gry wprowadził napastnika Arounę Konego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 73. minucie Serhiej Rybałka został zastąpiony przez Özera Hurmacı. A kibice Çaykur nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mustafę Saymaka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Rick Boldrin. W 84. minucie Musa Çağıran został zmieniony przez Marwane Saadanego, co miało wzmocnić zespół Çaykur. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Douglasa Pereirę na Ziyę Erdala.

W doliczonej pierwszej minucie meczu kartkę otrzymał Ziya Erdal z Sivassporu.

Douglas Pereira dos Santos
61′ Chidozie Collins Awaziem
Arouna Kone

Przewaga drużyny Çaykur w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Çaykur obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.