Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Besiktas - Ankaragücü 4-1 (1-0)

W meczu 30. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 28 kwietnia, drużyna Besiktasu wygrała z Ankaragücü 4-1 (1-0).

H. Sacko 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 120 razy. Jedenastka Besiktasu wygrała aż 82 razy, zremisowała 26, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Besiktasu w ósmej minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Güven Yalçın.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Besiktasu.

W 52. minucie kartkę obejrzał Nicolas Isimat-Mirin z Besiktasu.

Zespół Ankaragücü ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Domagoj Vida.

Kibice Ankaragücü nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thibaulta Moulina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Sedat Ağçay. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić pierwszego gola.

W 63. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Burak Yilmaz z Besiktasu. Chwilę później trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Shinji Kagawa, a murawę opuścił Güven Yalçın.

W 65. minucie Ante Kulusic został zastąpiony przez Alihana Kubalasa. Między 66. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Besiktasu doszło do zmiany. Ricardo Quaresma wszedł za Jeremaina Lensa. W 79. minucie gola pocieszenia strzelił z karnego Hadi Sacko. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 81. minucie wynik ustalił Adem Ljajić. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Shinji Kagawa.

W 82. minucie Hadi Sacko został zmieniony przez İlhana Parlaka, co miało wzmocnić zespół Ankaragücü. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Buraka Yilmaza na Adriana. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Altay Bayındır
70′ Caner Erkin
Tiago Miguel Baia Pinto79′
Gokhan Gonul
Stelios Kitsiou66′
52′ Nicolas Isimat-Mirin
Ante Kulusic
 54′ Domagoj Vida
Wilfred Moke Abro
 8′, 63′ (k.) Burak Yilmaz
Tyler Boyd
 81′ Adem Ljajić