Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Atiker Konyaspor - Galatasaray 0-0

29 kwietnia odbyło się spotkanie 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Atikeru Konyaspor i Galatasaray. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-29 19:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: M. Kalkavan
Konyaspor Kulübü
Galatasaray Stambuł
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna Galatasaray wygrała 30 razy i zanotowała dwie porażki oraz siedem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 73. minucie Mustapha Yatabaré zastąpił Adisa Jahovicia. Chwilę później trener Galatasaray postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Younèsa Belhandę. Na boisko wszedł Emre Akbaba, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Galatasaray doszło do zmiany. Kostas Mitroglou wszedł za Henry'ego Chukwuemekę. Chwilę później trener Atikeru Konyaspor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Amir Hadžiahmetović, a murawę opuścił Ömer Şahiner. W 79. minucie Badou N'Diaye został zmieniony przez Selçuka Inana, co miało wzmocnić zespół Galatasaray. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moryké Fofanę na Christophera Hurtadę w 90. minucie.

W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Uğura Demiroka z Atikeru Konyaspor, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Fernanda z drużyny przeciwnej.

Fernando Muslera
81′ Uğur Demirok
Kostas Mitroglou

Przewaga jedenastki Galatasaray w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.