Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Atiker Konyaspor - Çaykur 1-0 (0-0)

5 lipca na Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu odbył się pojedynek 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Atikeru Konyaspor i Çaykur. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Atikeru Konyaspor 1-0.

30. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-07-05 20:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: F. Aydinus
Konyaspor Kulübü
Çaykur Rize Spor Kulübü
1
0
F. Miya 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 34 starcia drużyna Çaykur wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 13 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jensowi Jønssonowi z Atikeru Konyaspor. Była to 36. minuta pojedynku.

W drugiej minucie doliczonego czasu Tunay Torun został zmieniony przez Oğuza Güçtekina. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie sędzia przyznał kartkę Montassarowi Talbiemu z zespołu gości. Niedługo później trener Atikeru Konyaspor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Farouk Miya, a murawę opuścił Levan Shengelia. Farouk Miya nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego szósty gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricka Boldrina z Çaykur, a w 83. minucie Marina Aniczicia z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Marko Jevtović został zmieniony przez Erdona Daciego, a za Rijada Bajicia wszedł na boisko Thuram, co miało wzmocnić jedenastkę Atikeru Konyaspor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amedeja Vetriha na Denisa Harmasza. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Çaykur doszło do zmiany. Burak Albayrak wszedł za Abdullaha Duraka.

Pod koniec meczu jedyną bramkę z karnego zdobył Farouk Miya dla zespołu Atikeru Konyaspor. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Dwie minuty później sędzia pokazał kartkę Alemu Turanowi, zawodnikowi gospodarzy.

Tarık Çetin
83′ Marin Aniczić
Montassar Talbi46′
77′ Marko Jevtović
Fernando Henrique Boldrin74′
36′ Jens Jønsson
Abdullah Durak90′
Deni Milošević
Tunay Torun45′
57′ Levan Shengelia
Amedej Vetrih84′
Ömer Ali Şahiner
Milan Szkoda
85′ Rijad Bajić
Alberk Koç
90′ Ali Turan
Atakan Akkaynak
Volkan Fındıklı
Oğuz Kağan Güçtekin45′
Christopher Paolo César Hurtado Huertas
Denis Harmasz84′
57′  90′ (k.) Farouk Miya
Yan Medeiros Sasse
85′ Rogerio Conceicao do Rosario
Andrii Boryachuk
77′ Erdon Daci

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Atikeru Konyaspor otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.