Liga turecka - 30. kolejka Süper Lig: Antalyaspor - Istanbul B.B. 0-2 (0-0)

4 lipca na Antalya Stadyumu odbył się mecz 30. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Antalyasporu i Istanbul B.B. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Istanbul B.B. 2-0.

E. Elia 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 27 razy. Drużyna Istanbul B.B. wygrała aż 14 razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko siedem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Alexandru Epureanu z drużyny gości.

Na murawie, jak to często zdarzało się Antalyasporowi w tym sezonie, pojawił się Chico, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w pierwszej minucie doliczonego czasu Fredy'ego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie arbiter ukarał kartką Martina Szkrtla, piłkarza gości. W 57. minucie Ersan Gülüm został zmieniony przez Ondrzeja Czelustkę.

Chwilę później trener Istanbul B.B. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Robinho, a murawę opuścił Fredrik Gulbrandsen. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Antalyasporu doszło do zmiany. Gustavo Blanco wszedł za Lukasa Podolskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istanbul B.B. w 71. minucie spotkania, gdy Demba Ba strzelił pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Enzo Crivelli.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Adisowi Jahoviciowi z Antalyasporu.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Istanbul B.B., zdobywając kolejną bramkę. Cztery minuty później na listę strzelców wpisał się Eljero Elia. Bramka padła po podaniu Enza Crivellego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Fehmi Mert Günok
57′ Ersan Adem Gülüm
İrfan Can Kahveci90′
45′ Alfredo Kulembe Ribeiro
Berkay Özcan80′
90′ Adis Jahović
Mehmet Topal
Sinan Gümüş
Demba Ba  71′ 90′
Amilton Minervino da Silva
Enzo Crivelli
71′ Lukas Podolski
Fredrik Gulbrandsen59′
Ferhat Kaplan
Volkan Babacan
Eren Albayrak
Ahmet Said Kıvanç
57′ Ondrzej Czelustka
Aziz Behich
45′ Luis Francisco Grando
Gokhan Inler80′
71′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Muhammet Arslantaş
Paul Omo Mukairu
Robson de Souza Robinho59′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Istanbul B.B. w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.