Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Trabzonspor - Yeni Malatya 3-1 (3-0)

26 września na Medical Park Stadyumu odbyło się spotkanie 3. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Trabzonsporu i Yeni Malatya. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Trabzonsporu 3-1.

A. Büyük 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Trabzonsporu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Trabzonsporu w 24. minucie spotkania, gdy Benik Afobe zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Hüseyin Türkmen.

W 33. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Benik Afobe z Trabzonsporu. Asystę zaliczył Lewis Baker.

Niedługo później Anthony Nwakaeme wywołał eksplozję radości wśród kibiców Trabzonsporu, zdobywając kolejną bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia. Asystę przy golu zaliczył Flavio.

Drugą połowę zespół Yeni Malatya rozpoczął w zmienionym składzie, za Murata Akçę, Christiana Cuevę, Ahmeda Ildıza weszli Zeki Yavru, Fernando Zuqui, Jody Lukoki. W 58. minucie Abdulkadir Parmak został zastąpiony przez Safę Kınalı.

W 68. minucie Issam Chebake został zmieniony przez Bülenta Cevahira, a za Adema Büyüka wszedł na boisko Jetmir Topalli, co miało wzmocnić drużynę Yeni Malatya. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anthony'ego Nwakaeme'a na Ahmeta Canbaza. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Adem Büyük. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Yeni Malatya i jedną drużynie przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Trabzonsporu doszło do zmiany. Stiven Plaza wszedł za Benika Afobe'a. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Karim Hafez Ramadan
90′ Lewis Baker
Afriyie Acquah
Flavio Medeiros da Silva
Christian Alberto Cueva Bravo46′
Abdülkadir Ömür
Ahmed Ildız46′
58′ Abdulkadir Parmak
Youssouf Ndayishimiye
 24′, 33′ 87′ Benik Afobe
Benjamin Tetteh90′
 45′ 78′ Anthony Nuatuzor Nwakaeme
Zeki Yavru46′
78′ Ahmet Canbaz
Mustafa Eskihellaç
58′ Safa Kınalı
Berk Yıldız
Bilal Başacıkoğlu
Fernando Zuqui46′ 80′
Salih Kavrazlı
Umut Bulut
87′ Stiven Ricardo Plaza Castillo
Jody Lukoki46′
Yusuf Sarı
Jetmir Topalli78′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Trabzonsporu, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Yeni Malatya w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.