Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Sivasspor - Gaziantep 1-1 (0-1)

1 września odbyło się spotkanie 3. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Sivassporu i Gaziantepu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

P. Twumasi 35'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Sivassporu wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Isaaca Cofiego z Sivassporu, a w 30. minucie Oğuza Ceylana z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Gaziantepu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Twumasi. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Olarenwaju Kayode.

W 40. minucie Isaac Cofie zastąpił Serhieja Rybałkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gaziantepu.

W 46. minucie Fatih Aksoy został zmieniony przez Fernanda, co miało wzmocnić zespół Sivassporu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guraya Vurala na Jeffersona w 60. minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sivasspor: Aaronowi Appindangoyemu w 57. i Emre Kılınçowi w 61. minucie.

Trener Sivassporu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Merta Yandaşa i na pole gry wprowadził napastnika Arounę Konego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Gaziantepu doszło do zmiany. Yussif Chibsah wszedł za Souleymane'a Diarrę. W 70. minucie kartkę otrzymał Günay Güvenç z Gaziantepu.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Arouna Kone. Asystę przy bramce zaliczył Erdoğan Yeşilyurt.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Gaziantep: Patrickowi Twumasiemu w 76. minucie i Kenanowi Özerowi w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku. W 78. minucie w drużynie Gaziantepu doszło do zmiany. Kenan Özer wszedł za Patricka Twumasiego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Günay Güvenç70′
46′ Fatih Aksoy
Oğuz Ceylan30′
57′ Aaron Appindangoye
Alin Dorinel Tosca
8′ 40′ Isaac Cofie
Souleymane Diarra68′
61′ Emre Kılınç
Abdul Aziz Tetteh
66′ Mert Hakan Yandaş
Kubilay Aktaş
40′ Serhiej Rybałka
Gökhan Alsan
Furkan Sağman
Yussif Raman Chibsah68′
46′ Fernando Andrade dos Santos
Jefferson Nogueira Junior60′
Hugo Filipe da Costa Oliveira
Kenan Özer78′ 90′
66′  72′ Arouna Kone
Muğdat Çelik

Przewaga zespołu Sivassporu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Gaziantepu wręczył cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.