Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Kayseri Spor - Erzurum 1-3 (0-2)

W meczu 3. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 26 września, zespół Kayseri Spor przegrał z Erzurum 1-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Kadir Has Şehir Stadı.

I. Sissoko 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Erzurum wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 27. a 37. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Erzurum.

Wysiłki podejmowane przez zespół Erzurum w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Rashad Muhammed.

Niedługo później Arvydas Novikovas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Erzurum, zdobywając kolejną bramkę w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Asystę przy golu zaliczył Emrah Başsan.

Drugą połowę jedenastka Kayseri Spor rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aarona Lennona, İlhana Parlaka weszli Cristian Sapunaru, Pedro Henrique. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Pedro Henriquemu z drużyny gospodarzy. Była to 48. minuta pojedynku.

W 63. minucie Emrah Başsan zastąpił Mitchella Donalda. Niedługo później trener Erzurum postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Rashada Muhammeda. Na boisko wszedł Ömer Şişmanoğlu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Bramkę na 1-2 w 83. minucie z rzutu karnego zdobył Pedro Henrique.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Erzurum doszło do zmiany. Ibrahim Sissoko wszedł za Arvydasa Novikovasa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Erzurum w 90. minucie spotkania, gdy Ibrahim Sissoko strzelił trzeciego gola. W zdobyciu bramki pomógł Gabriel Obertan.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Kaan Kanak27′
76′ Karahan Yasir Subaşı
Petrus Boumal Mayega
46′ Aaron Lennon
Arvydas Novikovas  45′ 85′
46′ İlhan Parlak
Gabriel Antoine Obertan
Aka Wilfried Kanga
Mehmet Murat Uçar
68′ Muğdat Çelik
Cenk Ahmet Alkılıç
46′ Cristian Sapunaru
Gökhan Kardeş
Yaw Ackah
Adolphe Teikeu Kamgang
İlhan Depe
Mahamadou Ba
46′  83′ (k.) 48′ Pedro Henrique Konzen Medina da Silva
Osman Çelik
68′ Zoran Kvrżić
Mitchell Glenn Donald63′
Emre Demir
Ibrahim Sissoko85′  90′
76′ Ömer Uzun
Ömer Hasan Şişmanoğlu80′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Erzurum, który potrzebował tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Kayseri Spor, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka Kayseri Spor w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.