Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Hatayspor - Kasimpaşa Spor 1-0 (0-0)

26 września na Antakya Atatürk Stadı odbył się pojedynek 3. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Hataysporu i Kasimpaşy Spor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hataysporu 1-0.

M. Diouf 57'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aytaça Karę z Kasimpaşy Spor, a w drugiej minucie doliczonego czasu Mesuta Çaytemela z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Kasimpaşy Spor wyszedł w zmienionym składzie, za Davida Pavelkę wszedł Oussama Haddadi. W 50. minucie arbiter ukarał kartką Mame'a Dioufa, zawodnika Hataysporu.

Jedyną bramkę meczu dla Hataysporu zdobył Mame Diouf w 57. minucie. Przy strzeleniu gola pomagał Gökhan Karadeniz.

W 70. minucie Florent Hadërgjonaj został zmieniony przez Ahmeta Oğuza. W tej samej minucie w jedenastce Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Mickaël Tirpan wszedł za Loreta Sadiku. Trener Kasimpaşy Spor postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Kevina Vargę i na pole gry wprowadził napastnika Yasina Dülgera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Tarkan Serbest z Kasimpaşy Spor. Chwilę później trener Hataysporu postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nossa Traorégo wszedł Abdurrahman Canlı, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ahmet Oğuz, piłkarz gości.

Tomáš Břečka
45′ Mesut Çaytemel
Kevin Varga70′
90′ Jorge Leal Rodrigues Helder Barbosa
Yusuf Erdogan
Selim Ilgaz
Aytaç Kara36′
90′ Gökhan Karadeniz
David Pavelka46′
77′ Adama "Noss" Traoré
Loret Sadiku70′
 57′ 50′ 77′ Mame Biram Diouf
Tarkan Serbest74′
Akın Alkan
Erdem Canpolat
90′ Jean-Claude Billong
Mahmut Ertuğrul Taşkıran
77′ Abdurrahman Canlı
Yasin Dülger70′
90′ Burak Can Çamoglu

Mirkan Aydın

77′ Aaron Salem Boupendza Pozzi

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej dwie. Piłkarze Hataysporu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.