Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Gençlerbirligi - Istanbul B.B. 1-2 (1-0)

1 września w Ankarze odbyło się spotkanie 3. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Gençlerbirligi i Istanbul B.B. Starcie zakończyło się zwycięstwem Istanbul B.B. 2-1.

E. Visca 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 23 mecze jedenastka Gençlerbirligi wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał kartką Enza Crivellego, zawodnika Istanbul B.B..

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gençlerbirligi w 36. minucie spotkania, gdy Giovanni Sio strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Stéphane Sessègnon.

Od 42. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gençlerbirligi i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Gençlerbirligi.

Drugą połowę drużyna Istanbul B.B. rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ardę Turana, Enza Crivellego weszli Danijel Aleksić, Demba Ba. W 48. minucie Fabricio Baiano został zastąpiony przez Yasina Pehlivana.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Gençlerbirligi doszło do zmiany. Soner Dikmen wszedł za Berata Özdemira. Po chwili trener Istanbul B.B. postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Azubuike'a Okechukwu. Na boisko wszedł Gokhan Inler, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Gençlerbirligi: Sonerowi Dikmenowi w 78. i Zargowi Tourému w 82. minucie. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Demba Ba.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole Gençlerbirligi doszło do zmiany. Rahmetullah Berişbek wszedł za Bogdana Stancu. W 88. minucie kartkę dostał Halil Pehlivan z Gençlerbirligi.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Istanbul B.B. przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Edin Visca. Asystę zaliczył İrfan Kahveci.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Uilson de Souza Paula Júnior
88′ Halil İbrahim Pehlivan
Carlos dos Santos Rodrigues
82′ Zargo Touré
İrfan Can Kahveci
45′ 66′ Berat Ayberk Özdemir
Azubuike Godson Okechukwu74′
42′ 48′ Fabricio Santos de Jesus
Mehmet Topal
Stéphane Sessègnon
Arda Turan45′ 46′
 36′ Giovanni Sio
Edin Visca  90′
Daniel João Santos Candeias
Enzo Crivelli16′ 46′
86′ Bogdan Sorin Stancu
Luís Miguel Vieira Silva
86′ Rahmetullah Berişbek
Danijel Aleksić46′
66′ 78′ Soner Dikmen
Kerim Frei Koyunlu
48′ Yasin Pehlivan