Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Trabzonspor Kulübü 1-1 (1-1)

1 września w Stambule odbyło się spotkanie 3. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Fenerbahce i Trabzonsporu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

3. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-09-01 20:45 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: F. Aydinus
Fenerbahce Stambuł
Trabzonspor Kulübü
1
1
Garry Rodrigues 17'
C. Ekuban 27'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 114 meczów drużyna Fenerbahce wygrała 45 razy i zanotowała 35 porażek oraz 34 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Jose Sosę, piłkarza gości.

Tymczasem zawodnicy Fenerbahce nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Garry Rodrigues. Przy zdobyciu bramki pomógł Max Kruse.

Jedenastka Trabzonsporu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 27. minucie wynik ustalił Caleb Ekuban. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Donis Avdijaj.

W 40. minucie arbiter pokazał kartkę Nabilowi Dirarowi z drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Trabzonsporu rozpoczął w zmienionym składzie, za Donisa Avdijaja wszedł Doğan Erdoğan. Trener Fenerbahce postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Deniza Türüça. Na boisko wszedł Miha Zajc, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trener Trabzonsporu postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Abdulkadira Parmaka i na pole gry wprowadził napastnika Yusufa Sarı. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 73. minucie Garry Rodrigues został zastąpiony przez Ferdiego Kadıoğlu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Trabzonspor: Anthony'emu Nwakaeme'owi w 75. i Uğurcanowi Çakırowi w 80. minucie.

W 82. minucie Alexander Soerloth został zmieniony przez Koraya Kılınça, co miało wzmocnić jedenastkę Trabzonsporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Kruse'a na Mevluta Erdinca. W drugiej połowie nie padły bramki.

Joao Pereira
40′ Nabil Dirar
Hüseyin Türkmen
Jaílson Marques Siqueira
Donis Avdijaj46′
 17′ 73′ Garry Mendes Rodrigues
Abdulkadir Parmak71′
Ozan Tufan
Jose Ernesto Sosa8′
69′ Deniz Türüç
Alexander Soerloth82′
Vedat Muriqi
Caleb Ekuban  27′
83′ Max Kruse
Doğan Erdoğan46′
73′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
John Obi Mikel
Alper Potuk
Fıratcan Üzüm
69′ Miha Zajc
Koray Kılınç82′
83′ Mevlut Erdinc
Yusuf Sarı71′

Przewaga zespołu Fenerbahce w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Piłkarze Fenerbahce obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.