Liga turecka - 3. kolejka Süper Lig: Antalyaspor Kulübü - Denizlispor Kulübü 1-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 28 września, zespół Antalyasporu wygrał z Denizlisporem 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Antalya Stadyumu.

V. Sarı 58'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 78 pojedynków jedenastka Antalyasporu wygrała 30 razy i zanotowała 27 porażek oraz 21 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Antalyasporu wyszła w zmienionym składzie, za Paula Mukairu wszedł Lukas Podolski.

Jedynego gola meczu strzelił Veysel Sarı dla drużyny Antalyasporu. Bramka padła w tej samej minucie. W 66. minucie Hakan Özmert został zastąpiony przez Gökdeniza Bayrakdara.

W 67. minucie Adis Jahović został zmieniony przez Devera Orgilla, co miało wzmocnić zespół Antalyasporu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fabiana na Marvina Bakalorza. Trener Denizlisporu postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Radosława Murawskiego i na pole gry wprowadził napastnika Murisa Mešanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Denizlispor: Mustafie Yumlu w 80. minucie i Oğuzowi Yılmazowi w drugiej minucie doliczonego czasu meczu.

Fabiano Leismann69′
 58′ Veysel Sarı
Tiago Jorge Oliveira Lopes
Bünyamin Balcı
Oğuz Yılmaz90′
Alfredo Kulembe Ribeiro
Mustafa Yumlu80′
66′ Hakan Özmert
Ismail Aissati
78′ Nuri Sahin
Radosław Murawski78′
67′ Adis Jahović
Recep Niyaz
90′ Amilton Minervino da Silva
Hugo Rodallega Martínez
46′ Paul Omo Mukairu
Özgür Çek
78′ Ufuk Akyol
Özer Özdemir
Harun Alpsoy
Neven Subotić
Omar Imeri
Asım Aksungur
90′ Sidney Sam
Marvin Bakalorz69′
66′ Gökdeniz Bayrakdar
Muhammed Eren Kiryolcu
67′ Dever Orgill
Alihan Kalkan
46′ Lukas Podolski
Muris Mešanović78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Denizlisporu przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Denizlisporu w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.