Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Trabzonspor - Ankaragücü 1-1 (1-0)

27 czerwca na Medical Park Stadyumu odbył się pojedynek 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Trabzonsporu i Ankaragücü. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

G. Rodrigues 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 80 razy. Drużyna Trabzonsporu wygrała aż 39 razy, zremisowała 21, a przegrała tylko 20.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trabzonsporu w trzeciej minucie spotkania, gdy Alexander Soerloth zdobył pierwszą bramkę. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Abdulkadira Parmaka.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ankaragücü: Michałowi Pazdanowi w 31. i Ante Kulusicowi w 39. minucie. W 40. minucie Abdulkadir Parmak został zastąpiony przez Bilala Başacıkoğlu. Od 43. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ankaragücü i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trabzonsporu.

Między 52. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Gerson Rodrigues.

W 64. minucie w zespole Ankaragücü doszło do zmiany. Konrad Michalak wszedł za Ezequiela Scarione'a. W następstwie utraty bramki trener Trabzonsporu postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Guilherme i na pole gry wprowadził napastnika Koraya Kılınça. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Gerson Rodrigues z Ankaragücü.

Kibice Ankaragücü nie mogli już doczekać się wprowadzenia İlhana Parlaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Saba Lobzhanidze. W 83. minucie żółtą kartką został ukarany Dever Orgill, piłkarz gości. W tej samej minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Gerson Rodrigues osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 70. minucie.

W 84. minucie Joao Pereira został zmieniony przez Manuela da Costę, a za Gastóna Campiego wszedł na boisko Doğan Erdoğan, co miało wzmocnić drużynę Trabzonsporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sedata Ağçaya na Miloša Stanojevicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ricardo Henrique Schuck Friedrich
54′ 84′ Gastón Matías Campi
Tiago Miguel Baia Pinto57′
Filip Novak
Ante Kulusic39′
52′ 84′ Joao Pereira
Michał Pazdan31′
Hüseyin Türkmen
Atila Turan
68′ Costa Marques Guilherme
Sedat Ağçay43′ 90′
Papa Alioune N'Diaye
Ricardo Faty
45′ Abdülkadir Ömür
Saba Lobzhanidze79′
40′ Abdulkadir Parmak
Ezequiel Oscar Scarione45′ 64′
61′ Jose Ernesto Sosa
Dever Orgill83′
 3′ Alexander Soerloth
Cebrail Karayel
84′ Manuel Marouan da Costa Trinidade
Fatih Tultak
Abdurrahim Dursun
Ender Aygören
Manoel Messias Silva Carvalho
Aydın Karabulut
84′ Doğan Erdoğan
Konrad Michalak64′
Taha Tunç
Miloš Stanojević90′
40′ Bilal Başacıkoğlu
İlhan Parlak79′
68′ Koray Kılınç
Gelmín Javier Rivas Boada

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Trabzonsporu, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał siedem żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom Trabzonsporu przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół Ankaragücü w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.