Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Bursaspor 1-1 (0-0)

19 kwietnia w Stambule odbył się mecz 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Kasimpaşy Spor i Bursasporu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

29. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-19 19:30 | Stadion: Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu | Arbiter: Y. Kemal Ugurlu
Kasımpaşa Spor Kulübü
Bursaspor Kulübü Derneği
1
1
Trézéguet 60'
A. Kara 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Bursasporu wygrał 17 razy i zanotował siedem porażek oraz trzy remisy.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Davidowi Pavelce z zespołu gospodarzy. Była to 23. minuta starcia.

Niestety w 29. minucie meczu Ramazan Köse bramkarz Kasimpaşy Spor z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Simone Scuffeta - rezerwowego bramkarza jedenastki. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kasimpaşy Spor w 60. minucie spotkania, gdy Trézéguet strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Karim Hafez.

Kibice Bursasporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tunaya Toruna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Yusuf Erdogan. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola. W 75. minucie Allano został zmieniony przez Furkana Soyalpa. W 76. minucie w zespole Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. İlhan Depe wszedł za Karima Hafeza.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku sędzia pokazał kartkę Simone Scuffetowi, zawodnikowi Kasimpaşy Spor. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Aytaç Kara. To już szóste trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 89. minucie Haris Hajradinović został zmieniony przez Özgüra Çeka, co miało wzmocnić jedenastkę Kasimpaşy Spor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Barışa Yardımcı na Abdullahiego Shehu. W doliczonej piątej minucie meczu kartkę obejrzał Abdullahi Shehu z Bursasporu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Yusuf Erdogan
23′ David Pavelka
Aytaç Kara  81′ (k.)
Tarkan Serbest
Henri Saivet
 60′ Mahmoud Ibrahim Hassan Trezeguet
Diafra Sakho
Stipe Perica
Allano Brendon de Souza Lima
Eray Birniçan
Mehmet Ataberk Dadakdeniz
81′ Simone Scuffet