Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Gençlerbirligi - Kasimpaşa Spor 0-2 (0-1)

29 czerwca na Eryaman Stadyumu w Ankarze odbył się mecz 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Gençlerbirligi i Kasimpaşy Spor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kasimpaşy Spor 2-0.

D. Ndongala 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 29 razy. Jedenastka Gençlerbirligi wygrała aż 12 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kasimpaşy Spor w 17. minucie spotkania, gdy Bengali-Fodé Koita strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mame Thiam.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 27. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom jedenastki gości: Jorge Fernandesowi i Ricardowi Quaresmie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kasimpaşy Spor.

Trener Gençlerbirligi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Berat Özdemir, a murawę opuścił Stéphane Sessègnon. W tej samej minucie Candeias został zmieniony przez Yasina Pehlivana.

A trener Kasimpaşy Spor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Yusufa Erdogana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ricardo Quaresma. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. Między 69. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Gençlerbirligi: Fabricio Baiano, Giovanni Sio, Erdem Özgenç, na ich miejsce weszli: Rahmetullah Berişbek, Sefa Yilmaz, İlker Karakaş. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mame'a Thiama, Bengalego-Fodé Koity zajęli: Dieumerci Ndongala, Tarkan Serbest. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Gençlerbirligi: Yasinowi Pehlivanowi w 89. i Flaviowi w 90. minucie.

Jedenastka Gençlerbirligi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Dieumerci Ndongala. Asystę przy golu zaliczył Tarkan Serbest.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Ramazan Köse
90′ Flavio da Silva Ramos
Oussama Haddadi
87′ Erdem Özgenç
Florent Hadërgjonaj
Halil İbrahim Pehlivan
Yassine Meriah
Zargo Touré
Jorge Filipe Oliveira Fernandes27′
60′ Daniel João Santos Candeias
Haris Hajradinović
69′ Fabricio Santos de Jesus
Aytaç Kara
60′ Stéphane Sessègnon
David Pavelka
Bogdan Sorin Stancu
Ricardo Quaresma27′ 60′
Floyd Ayité
Bengali-Fodé Koita  17′ 83′
70′ Giovanni Sio
Berk Çetin
69′ Rahmetullah Berişbek
İlhan Depe
Soner Dikmen
Yusuf Erdogan60′
60′ Berat Ayberk Özdemir
Dogucan Haspolat
60′ 89′ Yasin Pehlivan
Anıl Koç
Mats Seuntjens
Dieumerci Ndongala74′  90′
70′ Sefa Yilmaz
Tarkan Serbest83′
87′ İlker Karakaş
Gerard Bi Goua Gohou

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Gençlerbirligi w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.