Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Konyaspor Kulübü 3-0 (2-0)

26 czerwca na Vodafony Park w Stambule odbyło się spotkanie 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Besiktasu i Atikeru Konyaspor. Mecz zakończył się zwycięstwem Besiktasu 3-0.

J. Lens 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna Besiktasu wygrała aż 23 razy, zremisowała 13, a przegrała tylko osiem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Atikeru Konyaspor. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Amir Hadžiahmetović osłabiając tym samym drużynę Atikeru Konyaspor.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Domagoj Vida z zespołu gospodarzy. Była to 33. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Besiktasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Burak Yilmaz dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Rıdvan Yılmaz.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Besiktasu w 45. minucie spotkania, gdy Abdoulay Diaby zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zanotował Burak Yilmaz.

Drugą połowę drużyna Atikeru Konyaspor rozpoczęła w zmienionym składzie, za Selima Ay wszedł Marin Aniczić.

Niedługo później Jeremain Lens wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. Bramka padła po podaniu Buraka Yilmaza.

Po chwili trener Atikeru Konyaspor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Farouk Miya, a murawę opuścił Ömer Şahiner. W tej samej minucie Deni Milošević został zmieniony przez Thurama. A trener Besiktasu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Necipa Uysala. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Atiba Hutchinson.

Między 70. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Besiktasu: Georges-Kevin N'Koudou, Jeremain Lens, Abdoulay Diaby, Mohamed Elneny, na ich miejsce weszli: Kevin-Prince Boateng, Tyler Boyd, Güven Yalçın, Kartal Yılmaz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rijada Bajicia, Marka Jevtovicia zajęli: Erdon Daci, Volkan Fındıklı. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Besiktas: Rıdvanowi Yılmazowi w 86. i Tylerowi Boydowi w 87. minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Uğur Demirok
33′ Domagoj Vida
Nejc Skubic
86′ Rıdvan Yılmaz
Alper Uludağ
84′ Mohamed Naser Elsayed Elneny
Amir Hadžiahmetović15′
70′ Atiba Hutchinson
Marko Jevtović78′
 52′ 70′ Jeremain Lens
Jens Jønsson
70′ Georges-Kevin N'Koudou Mbida
Deni Milošević61′
 40′ Burak Yilmaz
Ömer Ali Şahiner61′
 45′ 78′ Abdoulay Diaby
Ali Turan
70′ Necip Uysal
Volkan Fındıklı78′
84′ Kartal Kayra Yılmaz
Farouk Miya61′
70′ Kevin-Prince Boateng
Levan Shengelia
70′ 87′ Tyler Boyd
Rogerio Conceicao do Rosario61′
78′ Güven Yalçın
Erdon Daci77′

Zespół Besiktasu był w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Besiktasu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze gości otrzymali w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.