Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Ankaragücü - Atiker Konyaspor 0-0

21 kwietnia odbyło się starcie 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Ankaragücü i Atikeru Konyaspor. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

29. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-21 12:30 | Stadion: Eryaman Stadyumu | Arbiter: K. Gencerler
MKE Ankaragücü Spor Kulübü
Konyaspor Kulübü
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 meczów jedenastka Atikeru Konyaspor wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz trzy remisy.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Ankaragücü rozpoczął w zmienionym składzie, za Brice'a Dję wszedł Wilfred Moke. W 53. minucie arbiter wręczył kartkę Alihanowi Kubalasowi z Ankaragücü.

Niedługo później trener Ankaragücü postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Thibault Moulin, a murawę opuścił Sedat Ağçay. W 68. minucie za Hadiego Sacko wszedł İlhan Parlak. A trener Atikeru Konyaspor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Christophera Hurtadę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Moryké Fofana.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Atiker Konyaspor: Markowi Jevtoviciowi w 74. i Christopherowi Hurtadzie w 89. minucie.

Selim Ay
53′ Alihan Kubalas
Mücahit Can Akçay

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Ankaragücü dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.