Liga turecka - 29. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Fenerbahce Stambuł 1-0 (0-0)

21 kwietnia odbył się pojedynek 29. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Alanyasporu i Fenerbahce. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Alanyasporu 1-0.

29. kolejka Turcja - Süper Lig
2019-04-21 18:00 | Stadion: Bahçeşehir Okulları Stadyumu | Arbiter: S. Arslanboga
Alanyaspor Kulübü
Fenerbahce Stambuł
1
0
E. Karaca 57'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Fenerbahce wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Alanyasporu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Fenerbahce była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu sędzia wręczył Ismailowi Koybasiemu z Fenerbahce. Była to 37. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Fenerbahce rozpoczął w zmienionym składzie, za Serdara Aziza wszedł Sadık Çiftpınar.

Jedyną bramkę meczu dla Alanyasporu zdobył Efecan Karaca w 57. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lucas Villafáñez.

W 60. minucie za Ismaila Koybasiego wszedł Michael Frey. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Fenerbahce doszło do zmiany. Miha Zajc wszedł za Tolgaya Arslana. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Alanyasporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Taha Yalçıner, a murawę opuścił Lucas Villafáñez.

W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Junior Fernandes, Hasan Ayaroğlu, a na ich miejsce weszli Djalma, Efecan Karaca.

Martin Szkrtel
 57′ Efecan Karaca