Liga turecka - 28. kolejka Süper Lig: Besiktas - Istanbul B.B. 2-1 (1-1)

W pojedynku 28. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół Besiktasu wygrał z Istanbul B.B. 2-1 (1-1).

Robinho 35'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Istanbul B.B. wygrała siedem razy i zanotowała sześć porażek oraz 11 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Canerowi Erkinowi, piłkarzowi Besiktasu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istanbul B.B. w 35. minucie spotkania, gdy Robinho strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Edin Visca.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia wręczył kartkę Eljerowi Elii z Istanbul B.B..

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez zespół Besiktasu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Atiba Hutchinson.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Burak Yilmaz, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Niedługo później Burak Yilmaz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, strzelając kolejnego gola w 52. minucie meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Gokhan Gonul.

Kibice Besiktasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shinjego Kagawę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Gary Medel. W 65. minucie İrfan Kahveci zastąpił Ardę Turana. Trener Istanbul B.B. postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Eljera Elię i na pole gry wprowadził napastnika Dembę Ba, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Emre Beloezoglu z jedenastki gości. Była to 76. minuta pojedynku. W 84. minucie Jeremain Lens został zmieniony przez Güvena Yalçına, a w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia za Buraka Yilmaza wszedł na boisko Cyle Larin, co miało wzmocnić drużynę Besiktasu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Robinha na Stefana Napoleoniego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Fehmi Mert Günok
19′ Caner Erkin
Eljero George Rinaldo Elia38′
 42′ Atiba Hutchinson
İrfan Can Kahveci
Jeremain Lens
Jose Marcio Da Costa Mossoró
Dorukhan Toköz
Mahmut Tekdemir
 52′ 45′ Burak Yilmaz