Liga turecka - 27. kolejka Süper Lig: Istanbul B.B. - Alanyaspor 2-0 (0-0)

W spotkaniu 27. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 13 czerwca, jedenastka Istanbul B.B. wygrała z Alanyasporem 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule.

27. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-06-13 17:30 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Arbiter: A. Şansalan
Istanbul Büyükşehir Belediyespor
Alanyaspor Kulübü
2
0
M. Tekdemir 64'
E. Visca 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Istanbul B.B. wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka Istanbul B.B. próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Alanyaspor: Ceyhunowi Gülselamowi w 38. i Juniorowi Fernandesowi w 41. minucie.

W 54. minucie kartką został ukarany Enzo Crivelli, zawodnik Istanbul B.B..

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Istanbul B.B. w 64. minucie spotkania, gdy Mahmut Tekdemir zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał İrfan Kahveci.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Georgios Tzavellas z jedenastki gości. Trener Alanyasporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Onura Buluta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Salih Uçan.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Istanbul B.B. w 79. minucie spotkania, gdy Edin Visca strzelił z karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Po chwili trener Istanbul B.B. postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Azubuike Okechukwu, a murawę opuścił İrfan Kahveci. W tej samej minucie Danijel Aleksić został zastąpiony przez Mehmeta Topala. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Georgios Tzavellas72′
82′ Danijel Aleksić
Ceyhun Gülselam38′
82′ İrfan Can Kahveci
Efecan Karaca86′
 64′ 87′ Mahmut Tekdemir
Salih Uçan73′
 79′ (k.) 90′ Edin Visca
Papiss Demba Cissé
88′ Demba Ba
Anastasios Bakasetas
54′ Enzo Crivelli
Welinton Souza Silva
82′ Azubuike Godson Okechukwu
Emircan Altıntaş
88′ Berkay Özcan
Onur Bulut73′
82′ Mehmet Topal
Umut Güneş86′
87′ Fredrik Gulbrandsen
Erdinç Mergen
90′ Robson de Souza Robinho
Mustafa Pektemek

Drużyna Istanbul B.B. była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Istanbul B.B., natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Zespół Istanbul B.B. w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.