Liga turecka - 27. kolejka Süper Lig: Göztepe Spor Kulübü - Trabzonspor Kulübü 1-3 (0-1)

12 czerwca na Göztepe Gürsel Aksel Stadı w Izmir odbyło się spotkanie 27. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Göztepe Spor i Trabzonsporu. Mecz zakończył się zwycięstwem Trabzonsporu 3-1.

A. Ömür 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Trabzonsporu wygrała aż 13 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Trabzonsporu w 16. minucie spotkania, gdy Anthony Nwakaeme strzelił pierwszego gola. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Joao Pereira.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Guilherme z drużyny gości. Była to 28. minuta pojedynku. W 37. minucie za Stefana Napoleoniego wszedł André Biyogo. W 42. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Guilherme, osłabiając zespół Trabzonsporu. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 28. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Trabzonsporu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Trabzonsporu w 52. minucie spotkania, gdy Caleb Ekuban zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 56. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Manuelowi da Coście z Trabzonsporu. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Alpaslan Öztürk.

W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Cameron Jerome, piłkarz Göztepe Spor. Trener Göztepe Spor postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Halila Akbunara i na pole gry wprowadził napastnika Kamila Wilczka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 67. minucie Anthony Nwakaeme został zmieniony przez Badou N'Diayego, co miało wzmocnić zespół Trabzonsporu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sonera Aydogdu na Marcia Mossora oraz Camerona Jerome'a na Deniza Kadaha.

W 79. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Berkanowi Emirowi z drużyny gospodarzy.

Zawodnicy Trabzonsporu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Abdülkadir Ömür.

W 86. minucie w zespole Trabzonsporu doszło do zmiany. Serkan Asan wszedł za Abdülkadira Ömüra. Po chwili trener Trabzonsporu postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Caleba Ekubana wszedł Hüseyin Türkmen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W tej samej minucie w drużynie Trabzonsporu doszło do zmiany. Doğan Erdoğan wszedł za Alexandra Soerlotha.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Gastón Matías Campi
79′ Berkan Emir
Manuel Marouan da Costa Trinidade56′
Murat Paluli
Filip Novak
63′ Halil Akbunar
Joao Pereira
77′ Soner Aydogdu
Costa Marques Guilherme28′ 42′
André Castro
Abdülkadir Ömür  84′ 86′
Serdar Gürler
Abdulkadir Parmak
 57′ (k.) Alpaslan Öztürk
Caleb Ekuban  52′ (k.) 90′
59′ 77′ Cameron Jerome
Alexander Soerloth90′
37′ Stefano Napoleoni
Seyed Majid Hosseini
37′ André Biyogo Poko
Hüseyin Türkmen90′
Celso Borges Mora
Doğan Erdoğan90′
77′ Jose Marcio Da Costa Mossoró
Papa Alioune N'Diaye67′
Zlatko Tripić
Taha Tunç
77′ Deniz Kadah
Bilal Başacıkoğlu
63′ Kamil Wilczek
Koray Kılınç

Przewaga zespołu Göztepe Spor w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Trabzonsporu, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.