Liga turecka - 27. kolejka Süper Lig: Gaziantep - Ankaragücü 1-1 (1-0)

14 czerwca na Gaziantep Stadyumu odbyło się starcie 27. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Gaziantepu i Ankaragücü. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Daniela Lukasika występującego w Ankaragücü.

E. Scarione 51'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Gaziantepu wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Gaziantepu otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Alexandru Maxim.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Danielowi Lukasikowi z Ankaragücü. Była to 32. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Gaziantepu.

Wysiłki podejmowane przez zespół Ankaragücü w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie wynik ustalił Ezequiel Scarione. Sytuację bramkową stworzył Dever Orgill.

Po chwili trener Gaziantepu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Kenan Özer, a murawę opuścił Guray Vural. W tej samej minucie w jedenastce Gaziantepu doszło do zmiany. Souleymane Diarra wszedł za Andre'a Sousę. W tej samej minucie Muhammet Demir został zastąpiony przez Jeffersona.

W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Souleymane'a Diarrę z Gaziantepu, a w 73. minucie Michała Pazdana z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole Ankaragücü doszło do zmiany. Sedat Ağçay wszedł za Tiaga Pintę. Trener Ankaragücü wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko İlhana Parlaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Dever Orgill.

Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Gaziantepu i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Ante Kulusic90′
90′ Iraneuton Sousa Morais Junior
Michał Pazdan73′
Alin Dorinel Tosca
Atila Turan
 25′ (k.) 83′ Alexandru Iulian Maxim
Saba Lobzhanidze83′
58′ Andre Sousa
Daniel Łukasik32′
58′ Guray Vural
Ezequiel Oscar Scarione  51′ 83′
Olarenwaju Ayoba Kayode
Dever Orgill77′
58′ Muhammet Demir
Sedat Ağçay73′
58′ 68′ Souleymane Diarra
Ender Aygören
58′ Jefferson Nogueira Junior
Ricardo Faty
58′ Kenan Özer
Aydın Karabulut
Furkan Soyalp
Konrad Michalak83′
83′ 85′ Patrick Twumasi
İlhan Parlak77′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Wyraźna przewaga drużyny Ankaragücü nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona siedem celnych strzałów.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.