Liga turecka - 27. kolejka Süper Lig: Çaykur - Galatasaray 2-0 (1-0)

W starciu 27. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 14 czerwca, zespół Çaykur zwyciężył z Galatasaray 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Çaykur Didi Stadyumu w Rize.

T. Torun 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 spotkania zespół Galatasaray wygrał 27 razy i zanotował sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Dariowi Melnjakowi z zespołu gospodarzy. Była to siódma minuta starcia.

Niestety w 24. minucie meczu Fernando Muslera bramkarz Galatasaray z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Okana Kocuka - rezerwowego bramkarza drużyny.

W 42. minucie minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Milan Szkoda nie zmienił tym strzałem rezultatu meczu. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Çaykur.

Drugą połowę drużyna Galatasaray rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ömera Bayrama, Ahmeta Calika weszli Emre Akbaba, Florin Andone.

Niedługo później Tunay Torun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Çaykur, strzelając kolejnego gola w 53. minucie pojedynku. W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Samu z Çaykur, a w 61. minucie Ryana Donka z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Çaykur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Abdullah Durak, a murawę opuścił Denis Harmasz. W tej samej minucie w zespole Çaykur doszło do zmiany. Oğulcan Çağlayan wszedł za Tunaya Toruna. W 72. minucie za Florina Andone'a wszedł Younès Belhanda.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Amedeja Vetriha z Çaykur, a w 87. minucie Adema Büyüka z drużyny przeciwnej. W 90. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Adem Büyük osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 87. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę otrzymał Burak Albayrak z Çaykur.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Fernando Muslera
7′ Dario Melnjak
Marcelo Josemir Saracchi Pintos
81′ Ismael Diomande
Ryan Donk61′
68′ Denis Harmasz
Sofiane Feghouli
 53′ 68′ Tunay Torun
Mario Lemina
84′ 89′ Amedej Vetrih
Jean Michaël Seri
 42′ 42′ (k.) 89′ Milan Szkoda
Radamel Falcao
59′ Braian José Samudio Segovia
Henry Chukwuemeka Onyekuru77′
Gökhan Akkan
Okan Kocuk24′
Boğaçhan Kazmaz
Emin Bayram
89′ 90′ Burak Albayrak
Martin Linnes
Alberk Koç
Şener Ozbayrakli
89′ Orhan Ovacıklı
Emre Akbaba46′
68′ Abdullah Durak
Taylan Antalyalı
81′ Oğuz Kağan Güçtekin
Younès Belhanda72′
Yan Medeiros Sasse
Selçuk Inan
Andrii Boryachuk
Florin Andone46′ 72′
68′ Oğulcan Çağlayan
Adem Büyük77′ 87′ 90′

Drużyna Galatasaray miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Zawodnicy gości dostali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.