Liga turecka - 24. kolejka Süper Lig: Alanyaspor Kulübü - Besiktas Stambuł 1-2 (1-0)

W starciu 24. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 28 lutego, zespół Alanyasporu przegrał z Besiktasem 1-2 (1-0). Mecz odbył się na Bahçeşehir Okulları Stadyumu.

24. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-28 18:00 | Stadion: Bahçeşehir Okulları Stadyumu | Widzów: 7226 | Arbiter: H. Ozkahya
Alanyaspor Kulübü
Besiktas Stambuł
1
2
J. Fernándes 37'
B. Yilmaz 70',87'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Besiktasu wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Alanyasporu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Junior Fernandes. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Onur Bulut.

Jedyną kartkę w meczu dostał Emmanouil Siopis z drużyny gospodarzy. Była to 42. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Alanyasporu.

Trener Besiktasu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Jeremaina Lensa i na pole gry wprowadził napastnika Kevina-Prince'a Boatenga, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Alanyasporu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Salih Uçan, a murawę opuścił Ceyhun Gülselam.

Piłkarze Besiktasu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie bramkę wyrównującą zdobył Burak Yilmaz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Mohameda Elnenego.

W 76. minucie Junior Fernandes został zastąpiony przez Mustafę Pektemka. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Besiktasu doszło do zmiany. Abdoulay Diaby wszedł za Tylera Boyda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Besiktasu w 87. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz strzelił z karnego drugiego gola. W 88. minucie Anastasios Bakasetas został zmieniony przez Yacine Bammou, co miało wzmocnić drużynę Alanyasporu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Georges'a-Kevina N'Koudou na Güvena Yalçına.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Domagoj Vida
64′ Ceyhun Gülselam
Mohamed Naser Elsayed Elneny
Efecan Karaca
Atiba Hutchinson
42′ Emmanouil Siopis
Jeremain Lens62′
Papiss Demba Cissé
Georges-Kevin N'Koudou Mbida89′
88′ Anastasios Bakasetas
Burak Yilmaz  70′, 87′ (k.)
 37′ 76′ Junior Fernandes
Kevin-Prince Boateng62′
64′ Salih Uçan
Abdoulay Diaby78′
88′ Yacine Bammou
Mehmet Umut Nayir
76′ Mustafa Pektemek
Güven Yalçın89′

Zespół Besiktasu był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał zawodników Besiktasu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.