Liga turecka - 23. kolejka Süper Lig: Yeni Malatya - Antalyaspor 1-2 (1-1)

W spotkaniu 23. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 23 lutego, drużyna Yeni Malatya przegrała z Antalyasporem 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Yei Malatya Stadyumu.

23. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-23 11:30 | Stadion: Yeni Malatya Stadyumu | Widzów: 7571 | Arbiter: Y. Kemal Ugurlu
L. Podolski 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Antalyasporu wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Antalyasporu otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Fredy. Asystę zanotował Sinan Gümüş.

W 26. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Sinanowi Gümüşowi z Antalyasporu.

Zawodnicy Yeni Malatya nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 29. minucie gola wyrównującego strzelił Umut Bulut. Przy zdobyciu bramki pomagał Karim Hafez.

Po pół godzinie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sinan Gümüş osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie. W 39. minucie żółtą kartką został ukarany Arturo Mina, zawodnik gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie za Artura Minę wszedł Mitchell Donald. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Antalyasporu doszło do zmiany. Chico wszedł za Delvina Ndingę.

Po chwili trener Yeni Malatya postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Moryké Fofana, a murawę opuścił Rémi Walter. W 76. minucie Thievy Bifouma został zmieniony przez Viðara Kjartanssona, co miało wzmocnić zespół Yeni Malatya. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amiltona na Charles'a. Trener Antalyasporu postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Fredego i na pole gry wprowadził napastnika Lukasa Podolskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Antalyasporu w 89. minucie spotkania, gdy Lukas Podolski zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu zaliczył Charles.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Robinowi Yalçınowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Fiodor Kudriaszow
39′ 59′ Arturo Rafael Mina Meza
Delvin Ndinga67′
73′ Rémi Walter
Hakan Özmert
90′ Robin Yalçın
Adis Jahović
 29′ Umut Bulut
Sinan Gümüş26′ 31′
76′ Thievy Guivane Bifouma Koulossa
Ufuk Akyol
59′ Mitchell Glenn Donald
Harun Alpsoy
Ahmed Ildız
Charles Fernando Basilio da Silva82′
Murat Yıldırım
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
73′ Moryké Fofana
Paul Omo Mukairu
76′ Viðar Örn Kjartansson
Lukas Podolski87′  89′

Przewaga zespołu Yeni Malatya w posiadaniu piłki była ogromna (70 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.