Liga turecka - 23. kolejka Süper Lig: Çaykur - Istanbul B.B. 1-2 (0-1)

24 lutego na Çaykur Didi Stadyumu w Rize odbył się pojedynek 23. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Çaykur i Istanbul B.B. Starcie zakończyło się zwycięstwem Istanbul B.B. 2-1.

23. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-24 18:00 | Stadion: Çaykur Didi Stadyumu | Widzów: 5798 | Arbiter: C. Çakιr
M. Szkrtel 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 spotkań jedenastka Çaykur wygrała siedem razy, ale więcej przegrywała, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Istanbul B.B. nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Edin Visca. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Istanbul B.B..

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie Aminu Umar wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Danijelowi Aleksiciowi z zespołu gości. Była to 63. minuta meczu. W 72. minucie Denis Harmasz został zastąpiony przez Yana Sassego. Chwilę później trener Çaykur postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Amedeja Vetriha. Na boisko wszedł Oğuz Güçtekin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

A trener Istanbul B.B. wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Berkaya Özcana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Danijel Aleksić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Istanbul B.B. przyniosły efekt bramkowy. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Martin Szkrtel.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Eljero George Rinaldo Elia79′
72′ Denis Harmasz
Danijel Aleksić63′ 76′
76′ Amedej Vetrih
İrfan Can Kahveci
Milan Szkoda
Mahmut Tekdemir
 60′ Aminu Umar
Martin Szkrtel87′  90′
76′ Oğuz Kağan Güçtekin
Uğur Uçar
72′ Yan Medeiros Sasse