Liga turecka - 22. kolejka Süper Lig: Trabzonspor Kulübü - Sivasspor Kulübü 2-1 (2-0)

16 lutego na Medical Park Stadyumu odbyło się spotkanie 22. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Trabzonsporu i Sivassporu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Trabzonsporu 2-1.

22. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-16 14:00 | Stadion: Medical Park Stadyumu | Widzów: 33843 | Arbiter: C. Çakιr
M. Yatabaré 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 mecze zespół Trabzonsporu wygrał 16 razy i zanotował 11 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Trabzonsporu w czwartej minucie spotkania, gdy Alexander Soerloth strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siedemnaste trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Badou N'Diaye.

W 33. minucie Uğur Çiftçi został zmieniony przez Yasina Oeztekina. W 35. minucie w jedenastce Trabzonsporu doszło do zmiany. Abdulkadir Parmak wszedł za Anthony'ego Nwakaeme'a.

W 43. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Sivassporu Caner Osmanpaşa. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Marcelowi Goianowi z zespołu gości. Była to 45. minuta meczu.

A kibice Trabzonsporu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Doğana Erdoğana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Guilherme. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Trabzonspor: Doğanowi Erdoğanowi w 84. minucie i Johnowi Obiemu w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

W samej końcówce pojedynku w zespole Trabzonsporu doszło do zmiany. Hüseyin Türkmen wszedł za Jose Sosę.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Mustapha Yatabaré. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Yasin Oeztekin.

Drużynie Sivassporu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Trabzonsporu.

Uğur Çiftçi33′
69′ Costa Marques Guilherme
Marcelo Augusto Ferreira Teixeira45′
Papa Alioune N'Diaye
Caner Osmanpaşa 43′ (samob.) 49′
90′ John Obi Mikel
Hakan Arslan
89′ Jose Ernesto Sosa
Mert Hakan Yandaş
 4′ Alexander Soerloth
Fernando Andrade dos Santos
35′ Anthony Nuatuzor Nwakaeme
Paul Papp
89′ Hüseyin Türkmen
Domingues de Souza Claudemir63′
69′ 84′ Doğan Erdoğan
Isaac Cofie
35′ Abdulkadir Parmak
Armin Đerlek
Bilal Başacıkoğlu
Yasin Oeztekin33′
Daniel Sturridge
Furkan Sağman

Erdoğan Yeşilyurt

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.