Liga turecka - 22. kolejka Süper Lig: Denizlispor Kulübü - Kayseri Spor Kulübü 0-1 (0-0)

15 lutego na Denizli Atatürk Stadyumu odbył się pojedynek 22. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Denizlisporu i Kayseri Spor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kayseri Spor 1-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

22. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-15 12:00 | Stadion: Denizli Atatürk Stadyumu | Widzów: 4761 | Arbiter: Ö. Yankaya
Denizlispor Kulübü
Kayseri Spor Kulübü
0
1
C. Sapunaru 69'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka Denizlisporu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Oscar Estupiñán zastąpił Olcaya Sahana. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Denizlisporu doszło do zmiany. Recep Niyaz wszedł za Ismaila Aissatiego.

Dopiero w drugiej połowie Cristian Sapunaru wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kayseri Spor , zdobywając bramkę w 69. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł Bernard Mensah.

W 77. minucie Marc Mbamba został zmieniony przez Sedata Şahintürka, co miało wzmocnić zespół Denizlisporu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Henriquego na Maria Szituma oraz Murisa Mešanovicia na Bena Rienstrę.

Cristian Sapunaru  69′
66′ Ismail Aissati
Emre Taşdemir
77′ Marc Kibong Mbamba
Gustavo Campanharo
Radosław Murawski
Pedro Henrique Konzen Medina da Silva79′
Hugo Rodallega Martínez
Bernard Mensah
61′ Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Karahan Yasir Subaşı
66′ Recep Niyaz
Aksel Aktaş
Isaac Sackey
Ben Rienstra85′
61′ Olcay Sahan
Enver Cenk Şahin
77′ Sedat Şahintürk
Emre Demir
Modou Barrow
Mario Szitum79′
Alihan Kalkan
Ömer Uzun

Jedenastka Denizlisporu miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Kayseri Spor w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.