Liga turecka - 22. kolejka Süper Lig: Antalyaspor - Kasimpaşa Spor 3-1 (0-0)

W starciu 22. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 17 lutego, zespół Antalyasporu wygrał z Kasimpaşą Spor 3-1 (0-0). Mecz odbył się na Antalya Stadyumu.

22. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-17 18:00 | Stadion: Antalya Stadyumu | Widzów: 10860 | Arbiter: A. Kardeşler
A. Kara 74'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań drużyna Kasimpaşy Spor wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Antalyasporu wyszedł w zmienionym składzie, za Ufuka Akyola wszedł Hakan Özmert. W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Dieumerciemu Ndongali z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Antalyasporu w 53. minucie spotkania, gdy Adis Jahović strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Fredy.

W 59. minucie Tarkan Serbest zastąpił Yusufa Erdogana.

Jedenastka Kasimpaşy Spor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Sinan Gümüş.

W 62. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sinan Gümüş z Antalyasporu. Asystę przy bramce zaliczył Hakan Özmert.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Antalyaspor: Sinanowi Gümüşowi w 63. i Ondrzejowi Czelustce w 73. minucie. W 67. minucie İlhan Depe został zmieniony przez Gerarda Bi, co miało wzmocnić jedenastkę Kasimpaşy Spor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amiltona na Lukasa Podolskiego.

Piłkarze Kasimpaşy Spor odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Aytaç Kara.

Trener Antalyasporu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Doğukana Sinika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sinan Gümüş. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Dogucan Haspolat wszedł za Mickaëla Tirpana. W 89. minucie kartką został ukarany Doğukan Sinik, zawodnik gospodarzy.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Ramazan Köse
73′ Ondrzej Czelustka
Tomáš Břečka
Luis Francisco Grando
Oussama Haddadi
Fiodor Kudriaszow
Florent Hadërgjonaj
46′ Ufuk Akyol
Aytaç Kara  74′
 59′, 62′ 63′ 79′ Sinan Gümüş
Dieumerci Ndongala50′
 53′ 43′ Adis Jahović
Tarkan Serbest59′
72′ Amilton Minervino da Silva
Dogucan Haspolat80′
46′ Hakan Özmert
Anıl Koç
79′ 89′ Doğukan Sinik
Gerard Bi Goua Gohou67′
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk

Paul Omo Mukairu

72′ Lukas Podolski

Jedenastka Antalyasporu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Kasimpaşy Spor dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.