Liga turecka - 21. kolejka Süper Lig: Yeni Malatya - Ankaragücü 0-1 (0-0)

W starciu 21. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół Yeni Malatya przegrał z Ankaragücü 0-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Yei Malatya Stadyumu. Na boisku mogliśmy zobaczyć Daniela Lukasika występującego w Ankaragücü.

D. Orgill 66'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Yeni Malatya wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Yeni Malatya próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia wyrzucił z boiska Mustafę Akbaşa z Yeni Malatya. W 55. minucie Viðar Kjartansson został zmieniony przez Umuta Buluta.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ankaragücü doszło do zmiany. Konrad Michalak wszedł za İlhana Parlaka.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ankaragücü w 66. minucie spotkania, gdy Dever Orgill zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomógł Gerson Rodrigues.

W 68. minucie w zespole Yeni Malatya doszło do zmiany. Mitchell Donald wszedł za Karima Hafeza. Po chwili trener Ankaragücü postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Ezequiela Scarione'a wszedł Atila Turan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ankaragücü utrzymać prowadzenie. A kibice Yeni Malatya nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ahmeda Ildıza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ghilane Chalali.

Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Ankaragücü doszło do zmiany. Gelmín Rivas wszedł za Gersona Rodriguesa.

Ricardo Henrique Schuck Friedrich
68′ Karim Hafez Ramadan
Tiago Miguel Baia Pinto90′
49′ Mustafa Akbaş
Daniel Łukasik
83′ Ghilane Chalali
Ezequiel Oscar Scarione77′
Robin Yalçın
Dever Orgill  66′
55′ Viðar Örn Kjartansson
Sedat Ağçay
68′ Mitchell Glenn Donald
Orkan Çınar
83′ 85′ Ahmed Ildız
Aydın Karabulut
Youssouf Ndayishimiye
Konrad Michalak65′
Rémi Walter
Miloš Stanojević
55′ Umut Bulut
Gelmín Javier Rivas Boada88′

Przewaga zespołu Yeni Malatya w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.