Liga turecka - 21. kolejka Süper Lig: Fenerbahce Stambuł - Alanyaspor Kulübü 1-1 (0-1)

W starciu 21. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 8 lutego, zespół Fenerbahce zremisował z Alanyasporem 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule.

21. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-08 18:00 | Stadion: Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi | Arbiter: U. Öztürk
Fenerbahce Stambuł
Alanyaspor Kulübü
1
1
M. Kruse 53'
P. Cissé 29'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Fenerbahce wygrała aż pięć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Welintona z Alanyasporu, a w 27. minucie Altaya Bayındıra z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze Alanyasporu otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Papiss Cissé. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Alanyaspor: Salihowi Uçanowi w 32. i Marafonie w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Alanyasporu.

Trener Fenerbahce wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Deniza Türüça. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tolga Ciğerci. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującą bramkę. Drugą połowę jedenastka Alanyasporu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saliha Uçana wszedł Ceyhun Gülselam.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Emmanouilowi Siopisowi, zawodnikowi Alanyasporu. W 53. minucie Max Kruse wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 61. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Papiss Cissé spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Alanyasporu. W 71. minucie Efecan Karaca został zmieniony przez Mustafę Pektemka. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Alanyasporu doszło do zmiany. Musa Çağıran wszedł za Anastasiosa Bakasetasa.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania kartkami zostali ukarani Jaílson, Serdar Aziz z Fenerbahce. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Bakasetas
27′ Altay Bayındır
Jose Carlos Coentrao Marafona35′
90′ Serdar Aziz
Steven Caulker
Mauricio Isla
Fabrice N'Sakala
46′ Tolga Ciğerci
Welinton Souza Silva22′
83′ Nabil Dirar
Onur Bulut
. Luiz Gustavo
Efecan Karaca71′
90′ Jaílson Marques Siqueira
Emmanouil Siopis51′
90′ Garry Mendes Rodrigues
Salih Uçan32′ 46′
Ozan Tufan
Papiss Demba Cissé  29′ (k.) 61′ (k.)
Vedat Muriqi
Djalma Braume Manuel Abel Campos
 53′ (k.) Max Kruse
Musa Çağıran80′
83′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
Ceyhun Gülselam46′
46′ Deniz Türüç
Yacine Bammou
Miha Zajc
Junior Fernandes
90′ Mevlut Erdinc
Mustafa Pektemek71′

Przewaga drużyny Fenerbahce w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Alanyasporu. Pokazał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.