Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Galatasaray - Kayseri Spor 4-1 (2-0)

W starciu 20. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 2 lutego, jedenastka Galatasaray wygrała z Kayseri Spor 4-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Türk Telekom Stadyumu w Stambule.

W  starciu 20. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 2 lutego, jedenastka Galatasaray wygrała  z Kayseri Spor  4-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Türk Telekom Stadyumu w Stambule.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Galatasaray wygrała aż 22 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Adem Büyük. W zdobyciu bramki pomógł Mariano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 21. minucie spotkania, gdy Ryan Donk strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ömer Bayram.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Younèsa Belhandę z Galatasaray, a w 55. minucie Brice'a Dję z drużyny przeciwnej. W 57. minucie za Anthony'ego Uzodimmę wszedł Aksel Aktaş.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Sofiane Feghouli. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Ömer Bayram.

Zawodnicy Kayseri Spor szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie bramkę pocieszenia zdobył Muris Mešanović. Bramka padła po podaniu Aksela Aktaşa.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kayseri Spor doszło do zmiany. Enver Şahin wszedł za Maria Szituma. A trener Galatasaray wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Taylana Antalyalı. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Emre Akbaba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Ömerowi Bayramowi, piłkarzowi Galatasaray.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sofiane Feghouli z Galatasaray. Sytuację bramkową stworzył Henry Chukwuemeka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kayseri Spor przyznał jedną.

Zespół Galatasaray w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Kayseri Spor rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Antalyaspor Kulübü. Tego samego dnia Kasımpaşa Spor Kulübü będzie przeciwnikiem drużyny Galatasaray w meczu, który odbędzie się w Stambule.