Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Galatasaray - Kayseri Spor 4-1 (2-0)

W starciu 20. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 2 lutego, jedenastka Galatasaray wygrała z Kayseri Spor 4-1 (2-0). Spotkanie odbyło się na Türk Telekom Stadyumu w Stambule.

M. Mešanović 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Galatasaray wygrała aż 22 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Adem Büyük. W zdobyciu bramki pomógł Mariano.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 21. minucie spotkania, gdy Ryan Donk strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ömer Bayram.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Younèsa Belhandę z Galatasaray, a w 55. minucie Brice'a Dję z drużyny przeciwnej. W 57. minucie za Anthony'ego Uzodimmę wszedł Aksel Aktaş.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Sofiane Feghouli. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Ömer Bayram.

Zawodnicy Kayseri Spor szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 69. minucie bramkę pocieszenia zdobył Muris Mešanović. Bramka padła po podaniu Aksela Aktaşa.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Kayseri Spor doszło do zmiany. Enver Şahin wszedł za Maria Szituma. A trener Galatasaray wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Taylana Antalyalı. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Emre Akbaba. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić czwartą bramkę. W 79. minucie arbiter pokazał kartkę Ömerowi Bayramowi, piłkarzowi Galatasaray.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sofiane Feghouli z Galatasaray. Sytuację bramkową stworzył Henry Chukwuemeka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

İsmail Çipe
79′ 82′ Ömer Bayram
Emre Taşdemir
74′ Emre Akbaba
Gustavo Campanharo
49′ Younès Belhanda
Pedro Henrique Konzen Medina da Silva
 21′ Ryan Donk
Ben Rienstra
 64′, 90′ Sofiane Feghouli
Anthony Chigaemezu Uzodimma57′
Jean Michaël Seri
Muris Mešanović  69′
 5′ 86′ Adem Büyük
Karahan Yasir Subaşı
74′ Taylan Antalyalı
Aksel Aktaş57′
Jimmy Durmaz
Enver Cenk Şahin70′
Selçuk Inan
Emre Demir
82′ Henry Chukwuemeka Onyekuru
Artem Krawiec
86′ Jesse Tamunobaraboye Sekidika
Ömer Uzun

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Kayseri Spor przyznał jedną.

Zespół Galatasaray w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.