Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Denizlispor Kulübü - Göztepe Spor Kulübü 1-1 (0-1)

3 lutego na Denizli Atatürk Stadyumu odbyło się spotkanie 20. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Denizlisporu i Göztepe Spor. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Radosława Murawskiego występującego w Denizlisporze.

S. Gürler 9'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Drużyna Denizlisporu wygrała aż 20 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko sześć.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Ogenyi Onazi został zmieniony przez Ismaila Aissatiego.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Serdar Gürler. Asystę zanotował Soner Aydogdu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lamine Gassamie z Göztepe Spor. Była to 39. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Göztepe Spor.

Między 49. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Denizlisporu postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Sedata Şahintürka i na pole gry wprowadził napastnika Oscara Estupiñána, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W 68. minucie Stefano Napoleoni został zmieniony przez André Biyogo, a za Castro wszedł na boisko Celso Borges, co miało wzmocnić drużynę Göztepe Spor. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Recepa Niyaza na Olcaya Sahana. W 76. minucie kartkę dostał Soner Aydogdu z jedenastki gości.

Zespół gospodarzy nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 86. minucie Oscar Estupiñán wyrównał wynik meczu. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w zespole Göztepe Spor doszło do zmiany. Kamil Wilczek wszedł za Serdara Gürlera. W doliczonej drugiej minucie meczu kartkami zostali ukarani Hüseyin Altıntaş z Denizlisporu i Beto z drużyny gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Lamine Gassama39′
64′ Mustafa Yumlu
Halil Akbunar
Radosław Murawski
Soner Aydogdu76′
82′ Recep Niyaz
André Castro76′
8′ Ogenyi Onazi
Serdar Gürler  9′ 87′
67′ Sedat Şahintürk
Alpaslan Öztürk
Hugo Rodallega Martínez
Cameron Jerome63′
Modou Barrow
Stefano Napoleoni68′
90′ Hüseyin Altıntaş
André Biyogo Poko68′
8′ 49′ Ismail Aissati
Celso Borges Mora76′
Marc Kibong Mbamba
Hüseyin Bulut
Isaac Sackey
Yalçın Kayan
82′ Olcay Sahan
Jose Marcio Da Costa Mossoró
67′  86′ Oscar Eduardo Estupiñán Vallesilla
Zlatko Tripić
Alihan Kalkan
Kamil Wilczek87′

Zawodnicy Denizlisporu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.