Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Çaykur - Besiktas 1-2 (1-1)

W pojedynku 20. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 1 lutego, jedenastka Çaykur przegrała z Besiktasem 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Çaykur Didi Stadyumu w Rize.

G. Gonul 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 spotkania drużyna Besiktasu wygrała 26 razy i zanotowała 10 porażek oraz osiem remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Besiktasu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Besiktasu otworzyli wynik. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Burak Yilmaz. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Atiba Hutchinson.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 36. minucie Milan Szkoda wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Ismaelowi Diomandemu z Çaykur. W 68. minucie w zespole Çaykur doszło do zmiany. Denis Harmasz wszedł za Oğulcana Çağlayana.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Çaykur: Zaferowi Görgenowi w 71. i Ivanildowi Fernandesowi w 72. minucie. W 74. minucie Abdoulay Diaby został zastąpiony przez Tylera Boyda.

Piłkarze Besiktasu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Gokhan Gonul. Asystę zanotował Adem Ljajić.

W następstwie utraty gola trener Çaykur postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Ismaela Diomandego i na pole gry wprowadził napastnika Andriego Boryachuka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Besiktasu doszło do zmiany. Kartal Yılmaz wszedł za Adema Ljajicia. Po chwili trener Besiktasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 89. minucie na plac gry wszedł Güven Yalçın, a murawę opuścił Georges-Kevin N'Koudou.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Caner Erkin
72′ Ivanildo Jorge Mendes Fernandes
Mohamed Naser Elsayed Elneny
63′ 83′ Ismael Diomande
Atiba Hutchinson
Abdullah Durak
Adem Ljajić83′
 36′ Milan Szkoda
Georges-Kevin N'Koudou Mbida89′
68′ Oğulcan Çağlayan
Burak Yilmaz  29′
Aminu Umar
Abdoulay Diaby74′
Tarık Çetin
Utku Yuvakuran
71′ Zafer Görgen
Kartal Kayra Yılmaz83′
68′ Denis Harmasz
Tyler Boyd74′
Yan Medeiros Sasse
Mehmet Umut Nayir
83′ Andrii Boryachuk
Güven Yalçın89′

Jedenastka Besiktasu była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Çaykur pokazał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Besiktasu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.