Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Antalyaspor Kulübü - Konyaspor Kulübü 0-0

1 lutego na Antalya Stadyumu odbyło się spotkanie 20. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Antalyasporu i Atikeru Konyaspor. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

20. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-02-01 12:00 | Stadion: Antalya Stadyumu | Arbiter: H. Ozkahya
Antalyaspor Kulübü
Konyaspor Kulübü
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 starcia drużyna Atikeru Konyaspor wygrała 17 razy i zanotowała 12 porażek oraz 13 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Farouk Miya zastąpił Roberta Maka. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Antalyaspor: Bünyaminowi Balcı w 69. i Veyselowi Sarı w 73. minucie.

W 74. minucie w zespole Atikeru Konyaspor doszło do zmiany. Christopher Hurtado wszedł za Levana Shengelię. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Antalyasporu doszło do zmiany. Doğukan Sinik wszedł za Sinana Gümüşa. Chwilę później trener Atikeru Konyaspor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Thurama. Na boisko wszedł Rijad Bajić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Charles, piłkarz Antalyasporu.

Sitya Haubert Guilherme
73′ Veysel Sarı
Farouk Miya56′
69′ Bünyamin Balcı
Volkan Fındıklı
Alfredo Kulembe Ribeiro
Jens Jønsson
69′ Yekta Kurtuluş
Deni Milošević
64′ Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk
Levan Shengelia74′
80′ Sinan Gümüş
Ali Turan
69′ 90′ Charles Fernando Basilio da Silva
Alper Uludağ
Hakan Özmert
Amir Hadžiahmetović
80′ Doğukan Sinik
Christopher Paolo César Hurtado Huertas74′
64′ Amilton Minervino da Silva
Robert Mak56′
Lukas Podolski
Rijad Bajić85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników Atikeru Konyaspor żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.