Liga turecka - 20. kolejka Süper Lig: Ankaragücü - Kasimpaşa Spor 1-1 (0-1)

2 lutego na Eryaman Stadyumu odbyło się spotkanie 20. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Ankaragücü i Kasimpaşy Spor. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Daniela Lukasika występującego w Ankaragücü.

M. Thiam 7'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kasimpaşy Spor w siódmej minucie spotkania, gdy Mame Thiam zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Oussama Haddadi.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Kasimpaşa Spor: Tarkanowi Serbestowi w 22. minucie i Dieumerciemu Ndongali w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kasimpaşy Spor.

W pierwszych minutach drugiej połowy wynik ustalił z karnego Gerson Rodrigues. Trener Ankaragücü postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Ezequiela Scarione'a i na pole gry wprowadził napastnika İlhana Parlaka, który w bieżącym sezonie ma na koncie pięć goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 63. minucie Sedat Ağçay został zmieniony przez Ricarda Faty'ego. Po chwili trener Kasimpaşy Spor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego İlhana Depego. Na boisko wszedł Anıl Koç, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 77. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Ankaragücü i jedną drużynie przeciwnej.

W 78. minucie Saba Lobzhanidze został zmieniony przez Konrada Michalaka, co miało wzmocnić zespół Ankaragücü. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ricarda Quaresmę na Dogucana Haspolata w siódmej minucie doliczonego czasu meczu oraz Dieumerciego Ndongalę na Ahmeta Demirlego w tej samej minucie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Oussama Haddadi
90′ Ante Kulusic
Florent Hadërgjonaj
Michał Pazdan
Yassine Meriah
63′ Sedat Ağçay
Mickaël Tirpan
78′ Saba Lobzhanidze
İlhan Depe72′
Daniel Łukasik
Dieumerci Ndongala45′ 90′
56′ Ezequiel Oscar Scarione
Ricardo Quaresma83′ 90′
83′ Dever Orgill
Tarkan Serbest22′
 50′ (k.) Gerson Leal Rodrigues Gouveia
Zvonimir Šarlija
63′ 77′ Ricardo Faty
Dogucan Haspolat90′
Aydın Karabulut
Anıl Koç72′
78′ Konrad Michalak
Ahmet Hakan Demirli90′
56′ İlhan Parlak

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.