Liga turecka - 2. kolejka Süper Lig: Kasimpaşa Spor - Çaykur 2-0 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 20 września, zespół Kasimpaşy Spor zwyciężył z Çaykur 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu w Stambule.

2. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-09-20 15:00 | Stadion: Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu | Arbiter: S. Arslanboga
Kasımpaşa Spor Kulübü
Çaykur Rize Spor Kulübü
2
0
K. Varga 13'
Alan Cariús 60'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 28 pojedynków zespół Çaykur wygrał 11 razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Kasimpaşy Spor w 13. minucie spotkania, gdy Kevin Varga zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Aytaça Kary.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Aytaçowi Karze z Kasimpaşy Spor. Była to 20. minuta spotkania. W 41. minucie za Amedeja Vetriha wszedł Abdullah Durak. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Kasimpaşy Spor.

Na drugą połowę drużyna Kasimpaşy Spor wyszła w zmienionym składzie, za Juliana Jeanviera wszedł Anıl Koç.

Zespół Çaykur ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Alan Cariús.

W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Abdullaha Duraka z Çaykur, a w 84. minucie Tarkana Serbesta z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Kasimpaşy Spor doszło do zmiany. Mickaël Tirpan wszedł za Harisa Hajradinovicia. W 86. minucie żółtą kartkę dostał Kevin Varga z drużyny gospodarzy.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Anıl Koç, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Kasimpaşy Spor postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Kevina Vargę wszedł Ahmet Oğuz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Selim Ay
46′ Julian Jeanvier
Dario Melnjak
85′ Haris Hajradinović
Yassine Meriah
 60′ Alan Lima Cariús
Mykola Moroziuk
Yusuf Erdogan
Fernando Henrique Boldrin
20′ Aytaç Kara
Fabricio Santos de Jesus
David Pavelka
Tunay Torun70′
Loret Sadiku
Amedej Vetrih41′
84′ Tarkan Serbest
Milan Szkoda
 13′ 86′ 90′ Kevin Varga
Braian José Samudio Segovia65′
Mehmet Enes Sarı
Tarık Çetin
Mahmut Ertuğrul Taşkıran
Dimitris Chatziisaias
90′ Ahmet Oğuz
Alberk Koç
85′ Mickaël Tirpan
Orhan Ovacıklı
Mehmet Feyzi Yıldırım
Montassar Talbi
46′ 88′ Anıl Koç
Engin Bekdemir
Yasin Dülger
Abdullah Durak41′ 73′

Konrad Michalak

Nadir Ciftci65′

Loic Remy70′

Przewaga drużyny Çaykur w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Kasimpaşy Spor otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.