Liga turecka - 2. kolejka Süper Lig: Istanbul B.B. - Galatasaray 0-2 (0-1)

20 września na Başakşehir Fatih Terim Stadyumu w Stambule odbyło się spotkanie 2. kolejki tureckiej Süper Lig pomiędzy drużynami Istanbul B.B. i Galatasaray. Starcie zakończyło się zwycięstwem Galatasaray 2-0.

2. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-09-20 18:00 | Stadion: Başakşehir Fatih Terim Stadyumu | Arbiter: A. Karaoğlan
Istanbul Büyükşehir Belediyespor
Galatasaray Stambuł
0
2
R. Falcao 14'
Y. Belhanda 76'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 meczów zespół Galatasaray wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 14. minucie spotkania, gdy Radamel Falcao zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Istanbul B.B.: Alexandru Epureanu w 39. minucie i Mahmutowi Tekdemirowi w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Galatasaray.

Drugą połowę zespół Istanbul B.B. rozpoczął w zmienionym składzie, za Hasana Kaldırıma, Berkaya Özcana weszli Boli Bolingoli-Mbombo, Enzo Crivelli. W 59. minucie Marcelo Saracchi został zmieniony przez Martina Linnesa.

W 66. minucie kartkę otrzymał Demba Ba z drużyny gospodarzy. W 72. minucie boisko opuścili zawodnicy Galatasaray: Oghenekaro Etebo, Ryan Babel, Mbaye Diagne, a na ich miejsce weszli Sofiane Feghouli, Arda Turan, Radamel Falcao.

Jedenastka Istanbul B.B. ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Younès Belhanda. Asystę przy bramce zanotował Ryan Babel.

W 86. minucie kartką został ukarany Taylan Antalyalı, piłkarz gości. W tej samej minucie trener Galatasaray postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Emre Kılınça wszedł Ömer Bayram, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Marcos do Nascimento Teixeira
39′ 85′ Alexandru Epureanu
Omar Elabdellaoui
46′ Hasan Ali Kaldırım
Younès Belhanda  76′
46′ Berkay Özcan
Sofiane Feghouli72′
45′ 81′ Mahmut Tekdemir
Emre Kılınç86′
81′ Edin Visca
Arda Turan72′
66′ Demba Ba
Radamel Falcao  14′ (k.) 72′
Volkan Babacan
Okan Kocuk
46′ Boli Bolingoli-Mbombo
Ryan Donk
81′ Kerim Frei Koyunlu
Jimmy Durmaz
Alican Özfesli
Oghenekaro Etebo72′
85′ Mehmet Topal
Ryan Guno Babel72′
46′ Enzo Crivelli
Mbaye Diagne72′
81′ Fredrik Gulbrandsen
Ali Yavuz Kol

Przewaga jedenastki Istanbul B.B. w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.