Liga turecka - 2. kolejka Süper Lig: Gençlerbirligi Ankara - Konyaspor Kulübü 0-0

W starciu 2. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Gençlerbirligi zremisowała z Atikerem Konyaspor 0-0. Spotkanie odbyło się na Eryaman Stadyumu w Ankarze.

2. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-09-19 12:30 | Stadion: Eryaman Stadyumu | Arbiter: M. Ogretmenoglu
Gençlerbirligi Ankara
Konyaspor Kulübü
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 62 pojedynki zespół Gençlerbirligi wygrał 24 razy i zanotował 17 porażek oraz 21 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Gençlerbirligi wyszła w zmienionym składzie, za Sonera Dikmena wszedł Murat Yıldırım. W 63. minucie Marin Aniczić zastąpił Adila Demirbağa.

W tej samej minucie trener Atikeru Konyaspor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Farouka Miyę. Na boisko wszedł Samuel Eduok, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 74. minucie w zespole Gençlerbirligi doszło do zmiany. Arda Kızıldağ wszedł za Halila Pehlivana. Trener Gençlerbirligi postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Sefę Yilmaza i na pole gry wprowadził napastnika Floyda Ayitégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Atikeru Konyaspor.

Uğur Demirok
74′ Halil İbrahim Pehlivan
Sitya Haubert Guilherme
Zargo Touré
Nejc Skubic90′
46′ Soner Dikmen
Amir Hadžiahmetović
Robert Ayrton Piris Da Motta
Marko Jevtović
Daniel João Santos Candeias
Farouk Miya63′
75′ Sefa Yilmaz
Levan Shengelia87′
Giovanni Sio
Ömer Ali Şahiner76′ 77′
88′ Bogdan Sorin Stancu
Sokol Cikalleshi87′
Übeyd Adıyaman
Mücahit Atalay
74′ Arda Kızıldağ
Samuel Emem Eduok63′ 86′
46′ Murat Yıldırım
İzzet Karaboğa
Sami Gökhan Altıparmak
Şener Kaya
75′ Floyd Ayité
Deni Milošević87′
88′ İlker Karakaş
Rogerio Conceicao do Rosario87′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał piłkarzy Gençlerbirligi żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Atikeru Konyaspor w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.