Liga turecka - 2. kolejka Süper Lig: Besiktas Stambuł - Göztepe Spor Kulübü 3-0 (1-0)

W pojedynku 2. kolejki tureckiej Süper Lig, który rozegrany został 23 sierpnia, zespół Besiktasu wygrał z Göztepe Spor 3-0 (1-0).

A. Ljajić 59'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 69 starć drużyna Besiktasu wygrała 37 razy i zanotowała 11 porażek oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Güven Yalçın wywołał eksplozję radości wśród kibiców Besiktasu, strzelając gola w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Caner Erkin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Besiktasu.

Drugą połowę drużyna Göztepe Spor rozpoczęła w zmienionym składzie, za Erena Derdiyoka wszedł Halil Akbunar.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Besiktasu w 54. minucie spotkania, gdy Caner Erkin zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Adem Ljajić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Besiktasu w 59. minucie spotkania, gdy Adem Ljajić strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zanotował Jeremain Lens.

W 61. minucie Tyler Boyd został zmieniony przez Georges'a-Kevina N'Koudou. Między 61. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Besiktasu: Gary Medel, Oguzhan Ozyakup, na ich miejsce weszli: Necip Uysal, Muhayer Oktay. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yasina Oeztekina, Celsa Borgesa zajęli: Castro, Alpaslan Öztürk. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką André Biyogo z Göztepe Spor, a w 73. minucie Víctora Ruíza z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Antonio Beto
 54′ Caner Erkin
Cristian Chagas Tarouco
Gokhan Gonul
Lamine Gassama
67′ Gary Medel
Bubacarr Sanneh
73′ Víctor Ruiz
Léo Schwechlen
Domagoj Vida
André Biyogo Poko72′
Jeremain Lens
Celso Borges Mora75′
 59′ Adem Ljajić
Serdar Gürler
84′ Oguzhan Ozyakup
Yasin Oeztekin61′
 45′ Güven Yalçın
Deniz Kadah
61′ Tyler Boyd
Halil Akbunar46′
61′ Georges-Kevin N'Koudou Mbida
André Castro61′
84′ Muhayer Oktay
Yalçın Kayan
Ricardo Quaresma
Batuhan Kırdaroğlu
67′ Necip Uysal
Alpaslan Öztürk75′
Kartal Kayra Yılmaz
Yusuf Talum
Mehmet Umut Nayir
Ege Özkayımoğlu

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.