Liga turecka - 19. kolejka Süper Lig: Konyaspor Kulübü - Galatasaray Stambuł 0-3 (0-2)

W starciu 19. kolejki tureckiej Süper Lig, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Atikeru Konyaspor przegrała z Galatasaray 0-3 (0-2). Spotkanie odbyło się na Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu.

19. kolejka Turcja - Süper Lig
2020-01-26 17:00 | Stadion: Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu | Arbiter: K. Gencerler
A. Büyük 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Galatasaray wygrała aż 30 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Trzeba było trochę poczekać, aby Radamel Falcao wywołał eksplozję radości wśród kibiców Galatasaray, zdobywając bramkę w 26. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ömer Bayram.

Drużyna Atikeru Konyaspor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Emre Akbaba. W zdobyciu bramki pomógł Marcelo Saracchi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sofiane Feghoulemu z drużyny gości. Była to 41. minuta meczu.

Na drugą połowę jedenastka Atikeru Konyaspor wyszła w zmienionym składzie, za Marka Jevtovicia wszedł Farouk Miya. A kibice Galatasaray nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adema Büyüka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Radamel Falcao. Posunięcie trenera było słuszne. Adema Büyüka strzelił kolejnego gola w 79. minucie spotkania.

Chwilę później trener Atikeru Konyaspor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Levan Shengelia, a murawę opuścił Amir Hadžiahmetović. W 63. minucie kartkę dostał Mario Lemina, zawodnik Galatasaray. W 72. minucie Marcelo Saracchi został zastąpiony przez Şenera Ozbayraklego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Galatasaray w 79. minucie spotkania, gdy Adem Büyük zdobył trzecią bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mariano.

W 80. minucie Erdon Daci został zmieniony przez Christophera Hurtadę, co miało wzmocnić drużynę Atikeru Konyaspor. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emre Akbabę na Emina Bayrama. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Marcelo Josemir Saracchi Pintos72′
59′ Amir Hadžiahmetović
Emre Akbaba  39′ 90′
46′ Marko Jevtović
Jean Michaël Seri
80′ Erdon Daci
Taylan Antalyalı
80′ Christopher Paolo César Hurtado Huertas
Younès Belhanda
46′ Farouk Miya
Selçuk Inan
59′ Levan Shengelia
Adem Büyük58′  79′
Rijad Bajić
Jesse Tamunobaraboye Sekidika

Sędzia nie ukarał piłkarzy Atikeru Konyaspor żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.